Top Channel/ Vrau të riun, policja u ngatërrua nxorri pistoletën në vend të Taserit
13/04/2021 11:23

Videot nga kamerat trupore të patrullës së policisë që shkaktoi vdekjen e 20 vjecarit Daunte Wright vetëm disa km në veri të vendit ku vitin e kaluar u vra po nga forcat e rendit George Floyd, nxorri në dritë një detaj të pazakontë. Pamjet filmike e tregojnë Wright duke dalë nga makina e pastaj kthehet prapë në automjet ndërsa policët përpiqen ta ndalojnë pasi kishin zbuluar se në emrin e tij kishte një mandat-arresti. Një zë gruaje dëgjohet të thërrasë” Taser përpara se Wright të qëllohej për vdekje. I njëjti zë më pas thotë: O Zot I madh, e qëllova”. Efektivja u identifikua nga departamenti I sigurisë publike në Minnesota si 26 vjecarja Kim Potter. Ëright vdiq nga plaga e marrë në gjoks, sipas zyrës së mjekësisë ligjore që e klasifikoi vdekjen e tij si vrasje. Shefi I policisë, Tim Gannon tha se është I bindur që policja ka dashur të ndezë pistoletën me elektroshok Taser për ta bllokuar të dyshuarin, por në vend të saj, ka marrë gabimisht armën. Ngjarja nxiti protesta të ashpra në Qendrën Bruklin ndërsa Minneapolisi ndodhet në mes të gjykimit të njërit nga katër oficerët e policisë për vdekjen e afrikano-amerikanit Floyd.

Top News – Spanja lehtëson masat anti-COVID/ Pas 6 muajsh, të rinjtë festojnë ‘lirinë’
09/05 21:27
Top News – 100 palestinëze të lënduar/ Përleshjet mes protestuesve dhe policisë në Izrael
09/05 19:35
Top News – Putin demonstron forcën/ Paradë madhështore, akuzon perëndimin për Ruso-Fobi
09/05 17:50
Top News – Armë Ruse dhe Kineze/ SHBA konfiskon arsenalin e madh në detin Arabik
09/05 17:48
Top News – Ja pse është I fiksuar me Marsin! Elon Musk rrëfen se vuan nga sindroma e Asperger
09/05 17:46
Top News – Gjilpëra në vend të ‘dhëmbëve’/ Kështjella e Drakulës kthehet në qendër vaksinimi
09/05 17:20
Top News – Anglia përzë gangsterin nga Hasi/ I hiqet leja e qëndrimit, konsiderohet i rrezikshëm
09/05 17:20
Top News – Pak pas mesnate…/ Raketa Kineze kaloi edhe mbi Shqipëri
09/05 17:19
Top Channel/ Merkel jep lajmin e mirë: pushime në Europë edhe për të pavaksinuarit!!
09/05 17:13
Top Channel/ 12 mijë trupa, qindra autoblinda e avionë: Rusia i “tregon muskujt” perëndimit!
09/05 17:13
Top Channel/ Operacioni dramatik, marina amerikan ndalon në det ngarkesën gjigande të armëve ruse!
09/05 17:10
Top Channel/ “Si të jetë Viti i ri”: Spanja heq ndalim qarkullimin, shpërthejnë festimet në rrugë!
09/05 17:09
Top Channel/ BE rrëzon AstraZeneca-n: “Nuk ia rinovojmë kontratën”!
09/05 15:36
Top Channel/ Amerikanët u tërhoqën, rikthehen masakrat në Kabul-vriten dhjetëra vajza
09/05 15:32
Top News – Bajram edhe për macet/ Në Malajzi, veshje të reja edhe për kafshët shtëpiake
09/05 15:28
Top News – Festë e madhe në Spanjë/ Mesnatën e të shtunës mbaruan kufizimet
09/05 15:27
Top News – Përqafimet lejohen sërish…/ Britani, nga 17 maji takohen miqtë e familjet
09/05 15:27
Top Channel/ Momenti kur raketa kineze bie mbi oqean, ja kur kaloi mbi Shqipëri!
09/05 15:10
Top News – ‘Kërpudha e zezë’/ Myku që po gjymton pacientët me covid në Indi
09/05 14:11
Top Channel/ Gjermania e Franca, “ultimatum” SHBA-së: “ Mos blloko vaksinat”!
09/05 13:46