Top Channel/ Vrasja e 20 vjecares në Greqi, grabitësit informacione për 100 mijë euro në banesë
17/05/2021 14:06

Autorët e vrasjes makabre të 20 vjecares në Greqi në praninë e vajzës së saj 11 muajshe, kishin informacione se në banesën e ciftit do të ghenin 100 mijë euro. kjo duket ishte dhe arsyeja përse u piketua shtëpia e Caroline Crouch dhe të shoqit të saj, pilotit Charalambos Anagnostopoulos. Cifti përpara pak ditësh kishte shitur një tokë dhe duket se grabitësit kishin të dhëna mbi gjithcka rreth tyre, pervec faktit që paratë nuk ishin në shtëpi. Autorët në fund u larguan me 10 mijë euro dhe disa bizhuteri. Arrestimi i një 35-vjeçarit gjeorgjian një ditë më parë, ka shtuar shpresat se vrasja e Caroline do të zbardhet shumë shpejt. Mediat vendase thane se ai kishte tentuar të kalonte kufirin me një pasaportë të rreme. Thuhet se ky person lidhet me një tjetër vjedhje, në një banesë pranë asaj ku jetonte 20 vjecarja. Burime policore pohojnë se analizat e ADN-së tregojnë përfshirjen e individit në fjalë në grabitjen e shtëpisë së një cifti të moshuar në 7 mars, të cilët gjithashtu i kishin lidhur e kërcënuar.

Top News – Kim Jon Un, dialog me Biden/ Tentativa e parë për komunikimin diplomatik
18/06 15:49
Top Channel/ Videoja që po tmerron Kinën, ujqit lëshohen të “shqyejnë” aktorët e reality show-t!
18/06 15:48
Top Channel/ 600 mijë USD, del në shitje shtëpia “nga ferri”- lumë kërkesash!
18/06 15:46
Top Channel/ Hyn në lojë dhe Austria, mblidhen në Vjenë liderët e Ballkanit Perëndimor!
18/06 15:12
Top News – Incident, apo një rikthim i luftës!/ Paqja izraelito-palestineze në ‘fije të perit’
18/06 15:05
Top Channel/ “Përvëlohet” Italia, temperaturat këtë fundjave deri në 41 gradë!
18/06 14:04
Top News – Stuhi si përbindësh në Florida/ Rikthehet ‘Goxilla’ e qershorit të vitit 2020
18/06 13:55
Top Channel/ Arma “sekrete” që mbrojti Bidenin në Europë, anti-droni që neutralizon gjithcka!
18/06 13:23
Top News – Për një biletë ‘Gërvish dhe fito’/ Italiani plagos me thikë emigrantin shqiptar
18/06 12:04
Top Channel/ Gjermania heq kufizimet për shqiptarët, kufiri kalohet tani pa asnjë pengesë
18/06 12:01
Top Channel/ Kombinimi i vaksinave, ekspertët: Mund të jetë vërtet i suksesshëm!
18/06 11:59
Top Channel/ Frikë në Florida, pritet stuhia përbindësh e rerës nga shkretëtira!
18/06 11:17
Top Channel/ 20 vjecaren në Greqi e vrau i shoqi, detaji që e nxorri zbuluar para policisë
18/06 10:43
Top Channel/ Rimëkëmbja pas pandemisë, presidentja e KE në Athinë, prezanton planin
18/06 01:13
Top News – Shuhet ‘Scarface’ në Kenia/ Luani më i vjetër dhe më injohur në vendin afrikan
18/06 01:11
Top News – ‘Të përdoret çdo lloj vaksine’/ EMA: Mënyra e vetme për të fituar ndaj Covid
18/06 01:09
Top News – Dita fundit e skllavërisë në SHBA/ Presidenti Biden do e shpallë festë zyrtare
17/06 22:21
Top News – Biden, me ‘kopje’ në takim me Putin/ Nuk është hera e parë që ai mban pusulla me vete
17/06 21:50
Top Channel/ Raketa kineze lëshon tre astronautët e stacionit të parë hapësinor të vendit
17/06 21:38
Top Channel/ Izraeli shkatërron shtëpinë e familjes palestineze në Hebron të Bregut Perëndimor
17/06 21:38