Top Channel/ “Vetëm Serbia ndal Shqipërinë e madhe”, ambasadorit serb i kërkohen sqarime
15/05/2024 19:46

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme thirri ambasadorin serb për t’i kërkuar sqarime mbi deklaratat e zëvendës/Kryeministrit, Aleksandër Vulin referuar vizitës dhe takimit të Kryeministrit Rama me diasporën shqiptare në Greqi. “Shqipëria e madhe mund të ndalet vetëm nga serbët dhe bota serbe. Herën tjetër që qeveria e Greqisë të mendojë për njohjen e të ashtuquajturës Kosovë, le të kujtojë se si duket pritja e Edi Ramës në mes të Athinës. Atë që Rama nuk mundi ta përjetonte në Tiranë, e përjetoi në Athinë” tha më herët Vulin.

Top News/ Frikë për tensione në Ballkan/ BE- Jo sjellje që rrezikojnë sovranitetin e Bosnjes
24/05 19:28
Top News/‘Ndarja’ fundi i Republikës Sërpska! SHBA kërcënon:Propozim i rrezikshëm e i papërgjegjshëm
24/05 12:50
Top News/ Vuçiç habit edhe vetë serbët…BBC: Pse qeveria e kundërshtoi aq fort rezolutën?
24/05 12:12
Top News/ ‘Për 1 serb, vrasim 100 myslimanë’/ Vuçiç…’Qimen e ndërron por zakonin s’e harron’
24/05 11:12
Top News/ OKB miratoi rezolutën për Srebrenicën/ Reagime pro dhe kundër vendimit
24/05 09:47
Top News/ Serbia nuk fshin dot historinë, miratohet rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë
23/05 19:37
Top News/ Dodik heq dorë nga lufta/ Brenda muajit propozon ndarjen paqësore nga Bosnja
23/05 15:23
Top News/ U kap me kokainë në Pire/ Bosi i drogës sintetike kishte 3 emra dhe pasaportë serbe
23/05 13:12
Top News/ Pse po armatoset Serbia! Kurti: Po kërkon konflik në Ballkan, nxitet nga Rusia
23/05 13:11
Top News/ Rivotimi në zonën e Tetovës. BDI humbet një mandat, e merr koalicioni VLEN
23/05 12:15
Top News/ KFOR, dorë të lirë policisë / Aksionet në veri, ‘nuk ka nevojë të na njoftojë gjithmonë’
23/05 11:34
Top News/ Kapen 210 kg kokainë në Pire/ Droga do vinte në Shqipëri, në pranga dy shqiptarë
23/05 11:24
Top News/ Rezoluta për Srebrenicën/ Zv.Kryeministri Serb Akuzon Gjermaninë- Komb Gjenocidial
23/05 10:31
Top News/Rivotimi në RMV, Vlen merr 1 mandat plus/Ministritë në duart e shqiptarëve, ikën Koveçevski
23/05 09:39
Top News/ Serbia fushatë kundër Kosovës: Mos ia jepni statusin e anëtarit për në NATO
22/05 16:36
Top News/ Gjermania ‘ultimatum’ Kosovës! ‘Ndiqni linjën e QUINT-it, mbështesim draftin e Lajçak’
21/05 15:06
Top News/ Rrezik për luftë në Ballkan! Ministri kroat- Situata në Kosovë jo e mirë
21/05 13:40
Serbët “MËSYJNË” në Kosovë/ Teoricieni: Policia e Kosovës “NDEZI” konfliktin/ Konfiskoi 17 mln euro
21/05 12:19
Top News/ Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut/Shqiptarët do kenë kryetarin e Kuvendit dhe 6 ministri
21/05 12:06
Top News/Tragjedia me rreth 600 viktima në det/Dalin në gjykatë 9 trafikantët e emigrantëve në Greqi
21/05 10:57