Top Channel/ Veliaj me të rinjtë në Njësinë 7: Duam të kemi 10 mijë të rinj kodues në Tiranë
17/12/2022 15:41

Në bashkëbisedimin e radhës, këtë herë me të rinjtë e Njësisë 7 në kryeqytet, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se vetëm përmes bashkimit në një skuadër, mund t’ia dalim mbanë në shërbim të komunitetit. “Jemi apo s’jemi Kryeqyteti i Rinisë apo Qyteti i Sportit, ne nuk na ndalon askush t’u kushtohemi kauzave për të cilat kemi nevojë. Ne s’kemi nevojë për një titull nga Brukseli që muajin dhjetor ta kthejmë në një muaj solidariteti për fëmijët, shtresat në nevojë, për një gjysh apo gjyshe të vetmuar. U thashë këtyre shokëve të mi të opozitës, që refuzuan të vinin në aktivitetet e Vitit të Rinisë – të cilët refuzojnë të vijnë edhe për Ditën e Dëshmorëve, dhe tani duan që të ndryshojnë emrat e shkollave – A ka ndonjë gjë për të cilën jeni pro? Ne investojmë, e bëjmë për të gjithë; investojmë në një shkollë, në një rrugë si “Astiri”, për të cilën u protestua, në një kënd lodrash, ku mësojnë dhe luajnë kalamajtë e të gjithëve, në atë rrugë kalojnë makinat e të gjithëve”, tha Veliaj. Nga ana tjetër, kreu i Bashkisë tha se Tirana sot po ecën në një hap me teknologjinë digjitale, duke projektuar investime të mëdha për ekonominë e vendit.

Top Channel/ Nis regjistrimi i kandidatëve/ PD e Alibeajt ende nuk ka prezantuar listat. PS, e para
27/03 19:55
Top News- Basha do bëjë fushatë / Kreu i dorëhequr i PD fajëson Berishën nëse humbet
27/03 15:51
Top News – Rrezikojnë të gjobiten / Tre kryebashkiakë akuzohen se shkelën kodin zgjedhor
27/03 15:16
Top Channel/ Reagon opozita, drejtuesit e gjithë grupimeve dënojnë sulmin ndaj Top Channel
27/03 15:03
Top News – Rama paralajmëron bizneset / ‘Jo tendera për kompanitë që paguajnë pak punonjësit’
27/03 13:54
Top News- 5 deputetët që pritet të marrin mandatin/ Cilët zëvendësojnë kandidatët për kryebashkiakë
27/03 13:53
Top News- Kandidojnë për bashkitë / Pesë deputetë dorëzojnë mandatet në Kuvend
27/03 13:48
Top Channel/ PD zgjedh Roland Bejkon për Tiranën/ Deputetet Tabaku, Çupi dhe Bardhi nk votojnë
27/03 09:13
Top News – Pjesëmarrja në zgjedhje/Alibeaj ‘e kalon topin’ te degët e Partisë Demokratike
26/03 16:57
Top News – Bisedimet me Serbinë/ Rama ‘nxit’ Kurtin-Ke mbështetjen time të plotë
26/03 16:56
Top News – Presidenti austriak në Tiranë/ Mbërrin me ftesë të Begajt, flet edhe në Kuvend
26/03 16:42
Top News- Mbillet pema e 1 miliontë/ Veliaj-në prill, hapim parkun e Farkës
26/03 16:39
Top News-‘Ekonomia e Tiranës u rrit’/ Veliaj-Hapi tjeter, Tirana kryeqendër digjitale në rajon
26/03 15:34
Top News – Kryebashkiakët e përjetshëm / Dy emra nga socialistët në garë për mandatin e shtatë
26/03 14:18
Top News – Premtimi i Belind Këlliçit/Pse transporti publik falas është i pamundur
26/03 14:07
Top News- PS zgjedh kandidatin për Vlorën/ Rama i ashpër me deputetët në Asamble
25/03 16:31
Top Channel/ PS vendos për kandidatët, finalizojnë listën e skuadrës garuese për lokalet e 14 majit
25/03 15:33
Top Channel/ Alibeaj vazhdon takimet/ Mbledhjet maratonë për kandidatët, në ditën e dytë
25/03 15:30
Top Channel/ Për Vlorën një diplomat / Ermal Dredha merr shumicën e votave në Asamblenë socialiste
25/03 15:26
Top Channel/ Marrëveshja për detin/ Rama për Ta Nea: Në Hagë pas zgjedhjeve në Greqi
25/03 14:59