Top Channel/ Vazhdon prej 29 vitesh gjyqi kundër dënimit të Shqipërisë në Arbitrazh
29/01/2022 19:32

Deshtimi i nje marrveshjeje te 1991 te firmosur mes qeverise shqiptare dhe nje kompanie me seli ne napoli te quajtur Iliria per te cilen ne 1993 shqiperia u gjobit nga arbitrazhi me rreth 48 miliartde lireta ose gati 29 milione euro eshte kthyer serisht ne vemendjen e drejtesise. gjoba llogaritet te kete shkuar gati 140 milione euro per shkak te detyrimit prej `13 perqind nga mos egzekutimi i fatures , mbi ate qe u ra dakord se do te kryente perteritjen e plazhit te vjeter te durresit dhe ndertimit te resorteve. por akuza pretendon se shqoeria me administrator angelo frascinon dyshohet se u themelua ne napoli ne 17 prill 1991 , pra nje muaj me vone pasi rezulton se te jete firmosur mareveshja dy paleshe. per kete fakt nenvizon akuz prezumohet se Frascino ka lejuar paraqitjen e ketij fakti te rreme , per pasoje para gjykatave shqiptare prej 1998 deri ne 2015 vit kur perfundoi gjykimi ne gjykate kushtetuese dyshohet se jane perdorur fotokopje te njesuaa me kontraten e marsit 1991.

Top Channel/Akuzohet për sulm ndaj policëve, Nuredin Lushtaku lihet në paraburgim
04/07 23:35
Top News- Rama mesazh Greqisë për ‘detin’/‘Sa më shpejt marrëveshja për të shkuar në Hagë!’
04/07 22:00
Top News-Qëllohet me armë drejt një grupi fëmijësh/Panik në Shkodër, nuk ka të lënduar
04/07 21:55
Top News-Dy viktima nga Covid në vend / Përkeqsohet situata pandemike, 23 pacientë në spital
04/07 21:35
Top Channel/ Regjistrimet në shkollë/ Edhe këtë vit i gjithë procesi do realizohet nga e-Albania
04/07 19:57
Top Channel/ PS dhe PD në një zë kundër KLP/ Deputetët: Nuk janë zbatuar rekomandimet e Kuvendit
04/07 19:49
Top Channel/ Shtyhet gjyqi për Salianjin! Kërkohet prania e të dëmtuarit nga çështja “babale”
04/07 19:48
Top Channel/ Në 6 muaj, 1.2 ton hashash/ Mbi 100 persona të arrestuar, u zbuluan edhe 15 shtëpi bari
04/07 19:40
Top Channel/ Jo mbi 80 km/h/ Propozimi PS rrit moshën e shoferëve të rinj të autobusëve & kamionëve
04/07 19:38
Top Channel/ Çdo ditë 200 raste urgjencash/ Shkaku kryesor, vapa. 130 raste për humbje koshience
04/07 19:35
Top Channel/ Vëllezërit qëllohen me armë/ Vlorë, plumba në plazhin e mbushur plot me turistë të huaj
04/07 19:32
Top News- ‘Parazitët e bashkive abuzojnë me taksat’ /Opozita ashpërson tonet për hartën territoriale
04/07 18:24
Top Channel/ Kanabis në mes të pyllit në Shkodër, arrestohen dy “pronarët”, çfarë u gjet aty pranë
04/07 16:31
Top News- Shtyhet seanca ndaj Ervin Salianjit/ Shkak gjyqtarja, deputeti paralajmëron përballje
04/07 16:19
Top News – Rama, krah hetuesve të krimeve të Putin/ Shqipëria mbështet Gjykatën Penale Ndërkombëtare
04/07 15:59
Top News- Sezoni nis me krisma armësh në Vlorë/ Konfliktohen dy vëllezër, tmerrohen pushuesit
04/07 15:45
Top News – Alibeaj, kritik ndaj heshtjes së KLP/‘Bojkoti i avokatëve, rrezik për të burgosurit’
04/07 15:44
Top News-Inceneratorët, LSI tjetër akuzë në SPAK:189 mln€ evazion, të përfshirë persona pranë Bashës
04/07 15:44
Top Channel/ Gjyqi për Salianjin, vijojnë seancat për çështjen “babale”
04/07 15:44
Top News- ‘Blenë kompani në vlerën 30 mln €’/ Kush janë dy të moshuarit e denoncuar nga Kryemadhi
04/07 15:43