Top Channel/ Urimet për festën/ Të parët klerikët e krishterë e më pas edhe politikanët
13/05/2021 15:17

Kryepeshkopi Anastas, kreu i kishës ortodokse autoqefale shqiptare, për herë të fundit u filmua duke mbërritur me një avion special në Athinë për tu kuruar nga Covid 19. Daljen e tij të parë publike pas shërimit, e pati duke ngjitur shkallët e komunitetit mysliman shqiptarë për të uruar Fitër Bajramin. Sikurse çdo vit, edhe i pari katolikëve shqiptarë ipeshkvi Angelo Massafra uroi myslimanët shqiptarë. Fitër Bajrami shërbeu për të ndaluar retorikën e ashpër dhe plot akuza të ndërsjella të udhëheqësve politik shqiptarë. Të gjithë bashkë në mesazhet e tyre pas vizitave në selinë e Komunitetit Mysliman shqiptarë lartësuan dhe vlerësuan, sakrificën e atyre që agjëruan në kushtet kur në vendin tonë vijon pandemia e Covid19. Presidenti Meta respektoi festën duke mos dhënë asnjë mesazh politik edhe kur u pyet nëse do të shkojë për të dëshmuar në komisionin hetimor parlamentar me 18 Maj. Urimeve në komunitetin mysliman iu bashkua edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim bashkë me disa ambasadorë të tjerë akredituar në Tiranë.

Top News – 9 orë për dekretin e Ilir Metës/ Zgjedhjet lokale përfundojnë në venecia
23/06 23:53
Top Channel/ Athinë. Prifti sulmon me acid 7 mitropolitë, dy avokatë dhe një polic
23/06 23:04
Top News – Polici që rrihte gruan e fëmijën/ Arrestohet pa asnjë paralajmërim nga kolegët
23/06 22:17
Top Channel/Mashtrimi më i madh financiar i vitit,5 mld lekë kriptomonedha “zhduken” nga vëllezërit
23/06 22:06
Top Channel/ Zgjedhjet e 2019/ Gjykata Kushtetuese shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 21:56
Top News – Himarë, makina në flakë/ Pa pasoja në njerëz, shkak nxehtësia
23/06 21:47
Top News – Vota aksidentale për Shqipërinë/ Serbia votoi ‘pro’, por nis lufta politike
23/06 19:58
Top News – Zaev gjen fajtorin e negociatave/ Pa gjuhë diplomatike, shënjestrohet bullgaria
23/06 19:57
Top News – Pa test dhe karantinë në dy shtete/ Ambasadat japin njoftimet për shqiptarët
23/06 19:55
Top Channel/ Kufizimet e lëvizjes s’do hiqen/Brataj: I druhemi përhapjes së variantit delta të covid
23/06 19:50
Top Channel/ Turistët po vijnë nga Kosova/ Rikthehen polakët. Por në krye qëndron turizmi patriotik
23/06 19:43
Top Channel/ Ervin Karanxha nuk shkon në vetting.Avokatët: Është në spital nga presioni i…
23/06 19:41
Top Channel/ Zgjedhjet lokale të 2019/ Kushtetuesja shqyrton kërkesën për ripërsëritjen e votimeve
23/06 19:39
Top Channel/ “Korrupsioni, frenoi investimet”/ Zef Preci: Korrupsioni, beteja e humbur e çdo qeverie
23/06 19:39
Top Channel/ Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Zaev reagon për veton bullgare
23/06 19:36
Top News – Tenton të vetëvritet fëmija i mitur/ E ëma, një prej prokuroreve të sulmuara së fundmi
23/06 17:56
Top News – 2000 ngelës në provimin e gjuhës/ Vetëm 2 maturanë morën notën 10
23/06 17:50
Top News – Negociatat që ngecën mes dy vendeve/ Rama: Fajtor nuk është rajoni, po vetë be
23/06 17:49
Top Channel/ Zaev: Identiteti maqedonas s’mund të jetë subjekt i negociatave!
23/06 17:42
Top Channel/ Rama: BE dështoi të mbajë premtimin. Për ne dielli lind, atje ku perëndon
23/06 17:41