Top Channel/ U kap me çaj mali, policia angleze arreston shqiptarin
31/03/2023 18:48

Të arrestohesh sepse në makinë policia të gjen një tufë me çaj mali, e kujton se ti je përdorues kanabisi. Kjo i ka ndodhur një emigranti shqiptar, në Angli kur fugoni i tij u ndalua për një kontroll të rastësishëm, por të pa mësuar me erën e çajit të malit, policët anglezë mbase ndonjëri prej tyre edhe përdorues, ka kujtuar se kemi të bëjmë me një tufë kanabisi, gati për ta ndezur. Histori e 53-vjeçarit Agim Agaj është pasqyruar nga tabloidi britanik The Sun, i shquar për mënyrën e titujve me të cilët luan shpesh. Për këtë ngjarje, gazetari Ed Southgate ka zgjedhur si titull CHARCOS, si për ta përafruar ngjarjen me trafikantët e drogës, që njihen si Narcos, por në fakt e gjitha puna e tyre në zbulimin e narcosit shqiptar rezultoi në një turp të vërtetë. I intervistuar nga The Sun, Agim Agaj tregoi me detaje ngjarjen. “Ishin dy policë. Një hapi derën e fugonit dhe pa se kisha një enë plastike dhe i tha policit tjetër se unë kisha kanabis. I thashë që nuk është drogë, por çaj mali. Nuk më dëgjuan dhe më arrestuan. Çaji nuk duket aspak si kanabis dhe nuk e ka erën si të saj. Edhe një fëmijë mund të bëjë dallimin mes çajit dhe kanabisit”, rrëfen emigranti shqiptar. Gazetarët e The Sun nuk e kanë lënë me kaq, kanë marrë edhe një prononcim nga forca policore në Dorset, e cila u morr me hetimin e këtij rasti. Një zëdhënës i policisë për këtë ngjarje, të cilën The Sun e trajton si injorancë dhe turp të policëve. Ai deklaroi se u krye një kontroll i automjetit dhe u raportua se u gjet një enë plastike me disa bimë dhe oficerët menduan se ishte drogë. Pas hetimeve të mëtejshme u konfirmua se lënda që u gjet nuk ishte drogë ilegale dhe burri u lirua pa asnjë akuzë|. Pamjet: AFP

Top Channel/ Erdogan merr zyrtarisht mandatin e ri, do të drejtojë Turqinë edhe për 5 vite të tjera
03/06 22:59
Top Channel/ Vriten tre ushtarë izraelitë pranë kufirit me Egjiptin, autori i dyshuar polic egjiptian
03/06 22:27
Top Channel/ Bilanc i rëndë i viktimave në Indi, vijojnë kërkimet për të zhdukurit
03/06 21:21
Top Channel/ BE-ja kërkon zgjedhje të reja në veri të Kosovës, Borell: Të gatshëm të zbatojmë masa
03/06 18:52
Top Channel/ YouTube s’merret më me pretendimet e rreme për mashtrime në zgjedhjet e SHBA
03/06 18:51
Top News – Erdogan betohet si president!/ Çfarë premton për mandatin pesëvjeçar
03/06 18:13
Top News – Vriten tre ushtarë izraelitë në kufi me Egjiptin, bllokuan kalimin e drogës
03/06 18:11
Top News- BE paralajmëron Kosovën dhe Serbinë!/ ‘Ulni tensionet ose do ketë pasoja të ashpra’
03/06 18:10
Top News – Fillimi i fundit të Putinit, eksperti amerikan: Bashkë me të, do të shpërbëhet edhe Rusia
03/06 15:14
Top Channel/ Gjermanët “bëjnë llogaritë” e pushimeve: Më të lirat, Shqipëria e Turqia!
03/06 14:55
Top News – Turqia do dërgojë trupa në Kosovë/ NATO kërkon qindra ushtarë shtesë për KFOR-in
03/06 14:54
Top News – NATO në betejë me kohën!/ Për ta shpëtuar veten nga turpërimi në Europë
03/06 14:53
Top News – Wagner largohet nga Bahmuti!/ Tërhiqet grupi famëkeq, kush e kontrollon qytetin
03/06 14:51
Top News – Rammstein nën akuzë: Rekrutonte vajza për seks pas koncerteve
03/06 14:50
Top Channel/ Turqia dërgon trupa në Kosovë, nisen përforëcimet për NATO-n!
03/06 14:39
Top News – 160 kg kokainë në Portin e Selanikut/ Dërgesa prej Ekuadorit, me destinacion Shkupin
03/06 14:19
Top News – Vuçiç- Biseda me Scholz, e vështirë!/ Presidenti e cilëson Macron mik të Serbisë
03/06 14:18
Top News – Tension mes rojeve bregdetare turke dhe greke, shkak përplasja mes dy anijesh
03/06 14:09
Top News – Ukraina, gati për të shkatërruar Rusinë!/ Zelenski- Ushtria do të nisë kundërofensivën
03/06 12:51
Top Channel/ Trazira në Gjermani, sulmohet policia- “Digjet” Lajpcigu për një “studente”!
03/06 12:18