Top Channel/ Tenistja kuqezi, 18 vjeçarja Kristal Dule mbron ngjyrat kombëtare shqiptare
24/06/2021 15:30

Edhe vendi ynë tashmë bën pjesë në listën e pjesëmarrësve të turneve ndërkombëtarë të tenisit duke filluar nga qershori i këtij viti. Si në të gjitha sportet edhe në tenis, që nuk ka shumë lidhje me sportet tona të traditës, flamurin e mban një vajzë e cila është e lindur dhe e rritur në Itali. Kristal Dule sot 18 vjeç, është e para femër pjesëmarrëse në nivele të larta të tenisit nën ngjyrat kuqezi. Renditet e 200-ta nga 42.000 teniste femra në Itali, dhe mban mbi supe mbi 30 trofe kombëtar rajonal në qytetin fqinj.

Top News- Ana romantike e MotoGP/Ja 5 historitë më të famshme të dashurisë
21/09 14:41
Top News – I plotëson kërkesën djaloshit/ Ronaldo ndalon lamborghinin për një foto me tifozin
20/09 20:30
Top News-Në gjurmët e të atit/ Djali i David Beckham bën debutimin si profesionist
20/09 14:46
Top News-Sërish tensione në Ligue 1/Tifozët pushtojnë fushën në Lens-Lille
19/09 13:53
Top Channel/ Tirana e detyruar të fitojë/ Të dielën përballet me Egnantian, Kukësi pret Kastriotin
18/09 20:01
Top Channel/ Skënderbeu-Partizani, barazim/ Të dyja ekipet marrin pikën e parë në Superligë
18/09 20:01
Top Channel/ Përleshje jashtë ringut/ Degjeneron kampionati boksit Shkodër. Tirana bojkoton ndeshjet
18/09 20:00
Top News – Koeman drejt shkarkimit/ Barcelona fillon të mendojë për zëvëndësuesit
18/09 18:09
Top News – Gjesti fisnik i Tuchel/ Trajneri pagoi operacionin dhe shtëpinë e pastrueses
18/09 17:26
Top Channel/Finalja kampionatit kombëtar të Boksit. Tifozë,boksierë zbresin në parket e konfliktohen
18/09 15:43
Top Channel/ Dinamo dhe Laçi ndahen në paqe, mbyllet në barazim 1-1 ndeshja në “Elbasan Arena”
18/09 02:25
Top Channel/ Partizani-Skënderbeu/ Nesër ndeshja mes 2 ekipeve që s’e kanë nisur mirë këtë kampionat
17/09 19:52
Top News- Gratë e futbollistëve/ Shakira më e suksesshmja, Georgina jashtë 15-shes
17/09 17:47
Top Channel/ Sot ndeshja Dinamo-Laçi/ Të shtunën, Skënderbeu-Partizani dhe Vllaznia-Teuta
17/09 12:37
Top Channel/ CR7 largohet nga vila luksoze që i siguroi Manchester United për një arsye të vetme!
16/09 20:12
Top Channel/ Si të shmangësh dopingun? Ekspertët: Duhen edukuar sportistët!
15/09 12:45
Top News- Goditi punonjësen e sigurisë/ Ronaldo i kërkon ndjesë dhe i dhuron fanelën
15/09 12:38
Top Channel/ Homazhe në stadium për Ylli Mihalin, fizioterapisti i ekipit kombëtar vdiq nga covid
14/09 15:35
Top News-Lamtumirë Ylli Mihali !/Futbolli i bën homazhet fizioterapistit të kombëtares
14/09 15:18
Top News- Ronaldo kthehet te Man.Utd/ Me një Lamborghini me vlerë 200 mijë Euro
14/09 14:03