Top Channel/ Të kthehen nxënësit në shkolla! Komiteti i Ekspertëve: Rritje e lehtë e infektimeve
29/04/2021 16:02

Nxënësit e shkollave te sistemit parauniversitar të kthehen nëpër shkolla, jo më ‘online’. Ky është sugjerimi që Komiteti i Eksperteve i bën Ministrisë së Arsimit, pasi ka vlerësuar situatën e Covid 19. Por, ditët e fundit ka pasur një rritje të lehtë, si përsa i përket numrit të të prekuve, ashtu edhe atyre që kanë pasur nevojë per t’u shtruar në spital. Në fakt, një tjetër rritje të numrit të të infektuarve pritet të ketë në vazhdim, pasi as ne qendrat e votimit dhe as nëpër KZAZ-të, ku u numëruan votat, nuk u respektuan masat anti Covid. Albana Fiço, drejtore në ISHP, thotë se situata epidemiologjike është në kontroll. Qytetet, si Korça, Berati dhe Gjirkostra nuk kane pasur asnjë përmirësim, ndaj nuk ka ndryshuar masa e marrë që çdo qytetar që vjen nga Greqia dhe Maqedonia në vendin tonë duhet të bëjë karantinë 14 ditë. Kjo duket se do të pengoje emigrantet të vijnë të festojnë Pashkët me familjarë të tyre në atdhe.

Top News – Ekipi me të besuarit e Bashës/ Nga bardhi te Paloka e Spaho, ç’pritet në PD
21/06 23:00
Top News – Sinjali pozitiv nga Sllovenia/ Shqipëria mund të ndahet nga Maqedonia
21/06 22:40
Top News – Mandat deputeti me vetëm 360 vota! Rama zgjedh Durrësin, kryemadhi fierin
21/06 22:17
Top News – Çimi trafikant me dy emra e mbiemra/ Banda e kokainës nga Gjermania në Zvicër
21/06 22:09
Top Channel/ Gjirokastër. Digjet masivi me shkurre, shuarja e plotë mund të dojë orë të tëra
21/06 22:00
Top News – Plazhet plot, por pa roje bregdetare! Asnjë siguri, pushuesit frikë nga mbytjet
21/06 20:09
Top News – Zgjedhjet, OK edhe nga Asambleja e KiE/ ‘Paqartësitë nuk cënuan legjitimitetin e tyre’
21/06 20:07
Top News – Dosja e famshme me numrin 339/ Mbyllet gjykimi, ja komisionerët e dënuar
21/06 20:04
Top News – SPAK, një tjetër dosje për Çapjajt/ Atentati mafioz i 2016 ndaj Saimir Beqirit
21/06 20:01
Top Channel/ Çuçi: Janë shembur 61 objekte, 29 të arrestuar dhe 94 milionë lekë gjoba
21/06 19:59
Top Channel/ “Bomba” e plehrave Pogradec/ Në zonën e mbrojtur është krijuar një mal me mbetje urbane
21/06 19:41
Top Channel/ 15 arrestime për testet covid/ I përgatisnin false për personat që udhëtonin jashtë
21/06 19:37
Top Channel/ Konflkti Ademi-Ndreu, reagon KE/ ”Ngrijmë statusin e shoqatës”
21/06 19:35
Top Channel/ Rama lë Vlorën. Deputet në Durrës/ Dorëzon në KQZ dokumentin për mandatin
21/06 19:32
Top News – Rama ‘braktis’ Vlorën për Durrësin/ Pas 8 vitesh tërhiqet, sipas nenit 67 të kodit
21/06 19:30
Top News – Përkthyesi mbajti peng trafikantin/ U kap me kokainë, mbetet në burg pa afat
21/06 18:57
Top News – Negociatat, ende pa një vendim! Shqipëria e kërcënuar nga Maqedonia e veriut
21/06 18:42
Top News – Dy mjekë në pranga për testet covid/ 15 urdhra ndalimi, u zbuluan nga përgjimet
21/06 18:13
Top News – Kryemadhi ‘shet’ Kejdi Mehmetajn/ I jep mandatin petrit vasilit me 361 vota
21/06 17:54
Ledjana nuk i ndahet Mevlanit/ ‘Zemërthyer’ thumbon përsëri ish-konkurrentin
21/06 17:53