Top Channel/Skandali i përgjimeve, Mitsotakis:Nuk jap dorëheqjen,s`kam qenë në dijeni të përgjimeve!
27/08/2022 11:46

Pavarësisht përmasave që ka marrë skandali i përgjimeve në Greqi, kryeministri Kyriakos Mistotakis refuzoi të japë dorëheqjen. Shërbimi sekret grek EYP ka përgjuar Nikos Androulakis, eurodeputet dhe kryetar i partisë së dytë më të madhe opozitare, Pasok, dhe gazetarin e financave, Thanasis Koukakis. Por gjatë debatittë ashpër në Parlamentin e Athinës, kreu i qeverisë konservatore përsëriti se përgjimi i telefonit të kryetarit të një partie opozitare ishte një veprim në përputhje me ligjet, edhe pse "politikisht i papranueshëm”. Megjithatë, çdo iniciativë për korrigjimin e këtij gabimi nuk duhet të cenojë punën e rëndësishme të shërbimit sekret EYP., u shpreh ai. Le t'u vëmë vizën gabimeve të djeshme. Përgjimet kishin të bënin me çështje të sigurisë kombëtare. Unë nuk kamë qenë në dijeni të tyre.

Top News-Me çfarë pasaporte shkoi Kurti në Spanjë/ Si u bllokon Madridi hyrjen qytetarëve të Kosovës
25/11 20:43
Top News – Erdogan do zgjedhje të parakohshme!/ Turqia, votime në të njëjtën ditë me Shqipërinë!
25/11 18:49
Top News – Dronët amerikanë do ‘ruajnë’ Egjeun / Greqia merr zemër: Tani turku s’na prek dot
25/11 17:32
Top News-6 avionë turq drejt ishujve grekë/ Alarm në Athinë pas provokimit të Erdogan
24/11 17:41
Top News – Babai vret djalin për borxhet e bixhozit/ U gjet në dhomën e gjumit i masakruar me thikë
24/11 17:23
Top News – Vuçiç, 7 ditë pa gjumë për Kosovën!/Presidenti-Serbia nuk ka më aleatë në Bruksel!
24/11 16:24
Top News – Italia, thirrje Kurtit dhe Vuçiç!/‘Pas targave, koha të uleni të bisedoni për paqen’
24/11 16:02
Top News – Pas aksidentit ndaj studentes greke – Autori shqiptar vetëdorëzohet në Polici
24/11 13:00
Top News – 11 grabitjet me armë në Greqi të 2 shqiptarëve / Arrestohen, zbulohen precedentët penalë
24/11 12:44
Top News – Kurti dhe Vuçiç sërish në Brukel / Pas marrëveshjes për targat, do të flasin për…
24/11 11:57
Top News – ‘E thyem Albin Kurtin!’ / Petkoviç: Pranoi gjithçka kishte refuzuar më parë
24/11 11:02
Top News- Kosova s’vë gjoba, Serbia s’lëshon targa! SHBA e kënaqur, marrëveshje në momentet e fundit
24/11 10:53
Top Channel/ Protestojnë serbët për gjobat/ Në Mitrovicën e veriut dalin në shesh gratë serbe
23/11 19:55
Top News-80 deputetë, letër për Von Der Leyen/Kërkesë për heqjen e roaming me Ballkanin Perëndimor
23/11 15:58
Top News- Bashkimi Europian i pret fondet Serbisë!/Anëtarësimi, vetëm nëse vë sanskione ndaj rusisë
23/11 15:47
Top News – Nuk është koha për ambicie të vogla! Kurti kërkon më shumë: Koha për hapa të mëdhenj
23/11 15:29
Top News – Zjarr masiv në një rafineri nafte në Athinë, situatë kaotike në të gjithë zonën
23/11 15:07
Top News- Kosova e Serbia në Bruksel për targat/Takim urgjent i kryenegociatorëve, kërkohet zgjidhje
23/11 12:31
Top News – Kosova e Serbia po shkojnë drejt luftës! Mediat greke lëshojnë alarmin, ‘fuçi baruti’
23/11 12:01
Top News-Djali vret nënën, trupin në frigorifer/Itali, vazhdonte të merrte pensionin e saj
22/11 20:38