Top Channel/“Si ia bëjmë”, i afërmi i pacientes me kancer gjen zgjidhje te infermieri i Onkologjikut
25/06/2024 21:24

Në dosjen hetimore, që zbuloi korrupsionin në shërbimin onkologjik në QSUT, janë zbardhur biseda mes mjekëve dhe pacientëve. Në një prej tyre, kryeinfermieri Afrim Ruçi bisedon me bashkëshortin e një prej pacienteve që kërkon të marrë shërbim më para datës së pritjes. “Mos më gjen ndonjë mundësi si t’ia bëjmë sot se unë e kam javore atë kimion, për nder se jam në hall. Ia kemi blerë sa qimet e kokës”, shkruan qytetari në 1 dhjetor të vitit të kaluar, teksa shprehet se nuk mund të presë datën 5. “Të them për pak se jam te Pediatria me çunin”, ia kthen mjeku. Gjykata e Tiranës dha sot masat e sigurimit ndaj 7 personave, ndër ta mjekë në Spitalin Onkologjik të QSUT-së, kirurgë, ish-zëvendës drejtoresha e Përgjithshme e spitalit dhe farmacistë e punonjës. Masat u dhanë pas një hetimi të Prokurorisë së Tiranës për medikamentet në Spitalin Onkologjik të cilat dyshohet se shiteshin tek spitalet private, ku madje u përdorën blerje të stimuluara ilaçesh, prej nga ku është zbuluar se si mjekët i dërgonin pacientët në spitale.

Top Channel/ Vdes turistja franceze, pësoi goditje në zemër! Në Vlorë, lëndohet 56-vjeçari
13/07 19:36
Top Channel/ Të shkarkuarit kërkojnë paratë. Fatura Vettingut, miliona euro për pagat dhe pensionet
13/07 19:33
Top News/ KLSH do monitorihet/ Kuvendi do i kërkojë llogari për auditimet
13/07 18:26
Top Channel/ Merr flakë stani i bagëtive në Fier, digjen edhe disa mjete bujqësore!
13/07 18:26
Top Channel/ Pushuesi u plagos nga gomonia, niset drejt Traumës për shkak të dëmtimeve të rënda
13/07 18:20
Top News/ Muzika e lartë, shkak i sherrit në Tropojë që i mori jetën të riut
13/07 17:24
Top News/ Gomonia përplas 56-vjeçarin në Karaburun/ Shoqërohet autori, i plagosuri dërgohet në spital
13/07 16:21
Top News/ Shkrumbohet stani në Fier, digjen dhe makineritë bujqësore
13/07 16:19
Top News/ Socialistët trajnojnë pasuesit/ D’Alema e Papandreou, leksione për të rinjtë
13/07 16:07
Top News/ PD- Ekonomia e vendit në krizë / ‘Sektorët më të goditur, industria e bujqësia’
13/07 16:06
Top News/ Dhunohen policët në Vlorë/ U konfliktuan me dy pronarë biznesi në Lungomare
13/07 15:57
Top News/ 64 ligje në gjashtë muaj/ Statistikat e Kuvendit, u refuzuan interpelancat
13/07 15:50
Top Channel/Paralajmërimi i SHBA: Rusia kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnikë në Kosovë e rajon
13/07 15:30
Top Channel/ Pishinat e Tiranës, Veliaj: U shndërruan që kur u morën në menaxhim nga bashkia
13/07 15:29
Top Channel/ Fermerët e bujqësisë bio! Në Fier marrin edhe tokat me qira
13/07 15:29
Top Channel/ Rreziku nga tatuazhet/ Mjekët: Shkaktarë të shtuar për limfomat malinje
13/07 15:23
Top Channel/ Ekspertët: Thjeshtimi i kritereve për programet arsimore prioritare prodhon të paaftë
13/07 15:12
Top Channel/ Shitja e ndërtimeve ka ngecur! Shkak, “ligji i ri të rivlerësimit me 3%”
13/07 15:10
Top News/ Gjadri, bazë e ‘Black Hawk’/ Rikthehet në funksion pas 50 viteve
13/07 14:24
Top Channel/Gjadri rikthehet në funksion për fluturimin e Black Hawk, ja helikopterët shkatërrues…
13/07 14:02