Top Channel/ “Shqiptarët të bashkohen”/ Thirrja e kreut të “Forumit Shqiptar” në Malin e Zi
10/06/2023 12:12

Pasi ndërruan 3 qeveri të ndryshme, në 3 vite, të diele, Mali i Zi shkon në zgjedhje të parakohshme për të përcaktuar qeverinë e re. Mes 15 listave zgjedhore, janë edhe partite shqiptarë të cilat janë ndarë në 3 koalicione. “Forumi Shqiptar” i drejtuanga Nik Gjeloshaj pritet të marrë në shumice, besimin e shqiptarve të Malit të Zi dhe të jetë pjesë e qeverisë së re.

Top News -‘Një shkëndijë dhe lufta shpërthen…’/ Shtypi gjerman për Kosovën: Problemi quhet ‘Vuçiç’
26/09 13:48
Top News – Autoblinda e terroristëve serbë / Pamjet, Policia e Kosovës e largon nga Banjska
26/09 13:33
Top News – Serbia mban zi për terroristët / Flamujt në gjysmështizë më 27 shtator
26/09 13:15
Top News – Terroristët serbë nisin të flasin / Të arrestuarit, që të gjithë me shtetësi serb
26/09 12:10
Top News- 6 terroristë të vrarë / Një tjetër vdes në spitalet e Serbisë, 5 të plagosur
26/09 12:08
Top News – NATO ‘blindon’ kufirin Kosovë-Serbi / Italia jep garanci: Tolerancë zero për dhunën
26/09 11:14
Top News – Natë pa të shtëna në Basnjskë / Caktohen masat e paraburgimit për të arrestuarit
26/09 11:06
Top News – Serbët marrin malet kur mbërrin policia e Kosovës / Pamjet e reja nga luftimet në Veri
26/09 10:05
Top News – ‘Prova’ që sulmi terrorist u nxit nga Serbia / Qytetarët e thjeshtë serbë s’e mbështetën
26/09 09:02
Top News – ‘Burgosi’ dhe dhunoi gruan në Greqi / Shqiptari Flet nga qelia – Është gënjeshtër…
25/09 18:57
Top News – Ishin bllokuar në Banjskë / Kthehen shtetasit maqedonas, shoqërohen nga policia
25/09 15:15
Top News – Gjendet i vrarë edhe një serb tjetër / Makinë me armë 1.5 km larg Manastirit të Banjskës
25/09 15:15
Top News – Lajçak thërret ‘Quintin’ / Edhe Escobar në takim, ‘alarm’ për Kosovën
25/09 15:04
Top News – Rusia reagon për Kosovën / Zëdhënësi i Putinit: ’Po vëzhgojmë nga afër situatën’
25/09 14:17
Top News – ‘Terroristët u kthyen në Serbi’ / Dy serbë të plagosur po trajtohen në Novi Pazar
25/09 12:49
Top News – 10 serbë të vrarë në veri…Njësia speciale e Kosovës merr nën kontroll manastirin
25/09 12:49
Top News- Heroi që ra në mbrojtje të atdheut/ Emri i Afrim Bunjakut shfaqet në ‘Times Square’
25/09 12:32
Top News – BE dështoi me ndërmjetësimin / Kurti kërkon format të ri në dialogun me Serbinë
25/09 12:04
Top News – Lajçak, i tronditur nga sulmi në veri: ’Do ta gjej një rrugë përpara për dialogun’
25/09 11:50
Top News – ‘Sulm i tmerrshëm’ mbi Policinë! Reagojnë ndërkombëtarët, apel për kthimin e qetësisë
25/09 11:50