Top Channel/ Shkolla e re për 600 nxënës, po ndërtohet në fshatin Qesarakë të Tiranës
14/05/2022 14:48

Një shkollë e re fantastike po ndërtohet në Qesarakë. Në vitin e ri shkollor ajo do të presë 600 nxënës dhe pas tërmetit të 2019, sot po ngrihet më e fortë dhe më e bukur për komunitetin. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tha se shkolla 9-vjeçare “17 Shkurti” do të jetë gati në kohë. “Vitet e fundit zona është rritur jashtëzakonisht shumë. Gjithmonë ka qenë nevoja për t’u siguruar që fëmijët të mos bëjnë vara-vingo nëpër shkollat e tjera. Tërmeti, përveç se ishte një fatkeqësi, u kthye në një mundësi.

Top News – ‘Tmerrohet’ Tirana, tifozeria holandeze e ndarë në grupe godet policnë
24/05 22:50
Top News – Përleshje në Tiranë, tifozët holandezë përplasen me Policinë në disa pika, ndërhyn FNSH
24/05 22:47
Top Channel/ Tifozët nuk përmbahen para ndeshjes, “shfryjnë” emocionet në forma të ndryshme
24/05 22:46
Top Channel/ Finalja e Conference League pritet me përplasje të ashpra mes tifozëve/ Pamjet nga Tirana
24/05 22:22
Top News-Tifozët holandezë masakrojnë shqiptarin/Tetë të arrestuar i plagosuri në spitalin e Traumës
24/05 22:18
Top Channel/ Tifozët holandezë e dhunuan, 45-vjeçari mbeti i gjakosur i shtrirë në tokë pa ndjenja
24/05 22:17
Top Channel/ Bashkë për sportin/ Nisma humanitare e ekipit të Romës dhe Feyenoord
24/05 20:07
Top Channel/ Vota e diasporës/ PS dhe PD janë dakoret, por opozita ka disa dyshime
24/05 19:53
Top Channel/ Presidenti, raundi i tretë më 30 maj/ Sërish nuk ka konsensus mes pozitës dhe opozitës
24/05 19:53
Top Channel/ Finalja Coference League/ Tifozët ‘pushtojnë’ Tiranën, festë me pije e këngë
24/05 19:47
Top Channel/ Finalja Coference League/ Dyndje tifozësh, policia ‘blindon’ Tiranën
24/05 19:35
Top Channel/ Tifozët holandezë ‘çmendin’ Tiranën, brohorima dhe këngë
24/05 17:50
Top News- Foshnjet që humbin jetën në Shqipëri/Shifra të frikshme, në 1000 lindje, 10 ndërrojnë jetë
24/05 17:29
Top News – MCallister ‘kërkon’ falje /Eurodeputetët, apel për retorikën përçarëse mes PS e PD
24/05 16:48
Top News- Votimi edhe nga emigrantët shqiptarë!/ KQZ me sinjal jeshil, por partitë me pretendime
24/05 16:44
Top News- Pyetja e sikletshme për kreun e SPAK/ ‘Kur do arrestohet…’, batuta mes Tabakut e Ballës
24/05 16:43
Top Channel/ Kontrollet për shkeljet e Kodit Rrugor, 321 gjoba dhe 2 pezullime drejtimi në Berat
24/05 16:37
Top News – Zyrtarët e pronave dërgohen në SPAK/Ministri firmos kallëzim penal për drejtoreshën
24/05 16:25
Top Channel/ Përfshihet nga flakët makina në Plazhin e Vjetër në Vlorë, shkrumbohet totalisht
24/05 16:08
Top News-Tirana e bllokuar, ja të vetmet rrugëkalime/Publikohet harta, asnjë lëvizje me automjete
24/05 15:45