Top Channel/ Rritet dollari… dhe nafta/ Monedha amerikane shkëmbehet më 116 lekë
11/07/2022 19:45

Nga janari, dollari është forcuar me shumë pikë në valutë kundrejt lekut. Nëse në fillim të vitit 1 dollar këmbehej me 107 lekë, kursi nga marsi – korrik është luhatur mes vlerave 110 - 117 lekë, ndërkohë që monedha kryesore globale është forcuar edhe në raport me euron dhe valuta të tjera.

Top News-Çmimi i naftës ulet me 6 lekë për litër/Bordi publikon edhe çmimin e ri të benzinës e gazit
01/10 16:35
Top Channel/ Ngadalëson ekonomia/ Në tre mujorin e dytë ekonomia u rrit 2, 2 përqind
30/09 19:46
Top Channel/ Pas sateliteve, “fluturojnë” çmimet/ Rriten gati 40 përqind brenda vitit shtëpitë
29/09 19:40
Top Channel/ Deri në gusht, 5.6 mln turistë! Vetëm në gusht, Shqipërinë e vizituan 1.7 mln persona
27/09 15:29
Top News – Ndryshojnë sërish çmimet e karburanteve/ Bordi-Ndikim ka pasur dhe kursi i dollarit
24/09 15:44
Top Channel/ Rritet çmimi i energjisë/ Nga familjarët do mblidhen 15.5 milionë euro
23/09 19:41
Top News – ERE vendos, rritet çmimi i energjisë/ Nga 1 tetori, 42 lekë kush harxhon mbi 800 kw/h
23/09 18:11
Top Channel/ Rritet çmimi i energjisë. Mbi 800 kilovat do paguhet 4.4 herë më shtrenjtë
23/09 15:25
Top Channel/ Po blejmë më pak makina! Rritja e çmimeve, 6 mijë mjete më pak këtë vit
22/09 12:29
Top Channel/ Borxhet, 129 milionë euro/ Detyrimet e qeverisë dhe vendorëve thellohen
21/09 15:19
Top Channel/ Defiçit 280 mld lekë! Në gusht u rritën eksportet, por importet janë 2 herë më të larta
19/09 19:54
Top Channel/ Shtrenjtohen shtëpitë e reja. Në Tiranë, nga 850 deri në 5 mijë euro metri katror
17/09 15:26
Top Channel/ Euro zbret në 116.5 lekë/ Barazohet me dollarin në këmbimin me lekun
15/09 19:52
Top News- Ndryshojnë çmimet e ushqimeve/ Bordi i Transparencës vendos për miellin dhe sheqerin
09/09 21:16
Top Channel/ Shtohen Kreditë e buta/ Së shpejti do shpallet lista fituese me 600 emra
09/09 19:54
Top Channel/Energji me panele diellore.Rama me biznesin:Do ndihmojmë,por s’do ketë shkëmbim energjie
09/09 15:15
Top Channel/ Nuk rritet energjia për familjet, mbi 800 kWh energjia do paguhet me çmimin e tregut
08/09 12:03
Top Channel/ Air Albania në telashe/ Bloomberg: Afër falimentit. Pezullohet aktiviteti tregtar
07/09 20:01
Top Channel/ Paketë e dytë ndihmëse/ Kompensim për panelet dhe energjinë deri 800 kwh
05/09 19:41
Top News-Bien çmimet në botë, pse jo në Shqipëri!/Inflacioni vjetor në Shqipëri arriti në 7.5%
03/09 16:33