Top Channel/ Ringjallet rezistenca afgane, Luanët e Panjshirit i “shkulin” talebanëve tre rajone
11/09/2021 15:06

Luftëtaret e rezistencës afgane, të pagëzuar si “Luanët e Panjshirit”, nuk janë dorëzuar ende. Ata janë hedhur në sulm duke i marrë talebanëve tre rajone e duke ushqyer sërish shpresat e një ringjalljeje të rezistencës së goditur fort nga rënia e Panjshirit. Pamje të reja filmike i tregojnë luftëtarët anti-talebanë duke u stërvitur nëpër male përpara se të ndërmerrnin sulmet që i zunë talebanët në befasi.

Top Channel/ Kina ndalon qiellgërvishëset: “Jo më ndërtesa super të larta”!
28/10 12:06
Top News – Nëse Tajvani bie… / ’Demokracia globale është nën kërcënim’
28/10 12:03
Top News – Biden sërish në Evropë / Me më pak shkëlqim e më shumë punë për të bërë
28/10 12:02
Top News – Rritja vjen vitin e ardhshëm / Ekonomia gjermane nën kërcënimin e pandemisë
28/10 11:42
Top News – Koreanoveriorët po vdesin urie…/Kim i urdhëron të hanë më pak deri në 2025-ën
28/10 11:37
Top News – Cikloni shndërrohet në uragan / Një vit shi në 48 orë, Katania ‘dridhet’ sërish
28/10 11:32
Top News – Goditet krimi online / 150 të arrestuar në operacionin ndërkombëtar
28/10 11:26
Top Channel/Polonia “hyn në luftë” me BE-në: “Ne nuk pranojmë shantazhe”!
28/10 11:10
Top Channel/ Trupat amerikane mbërrijnë në Tajvan, presidentja: “S`kemi frikë nga Kina”!
28/10 10:59
Top News – Pasaporta me gjininë ‘X’ / Lëshohet për herë të parë nga DASH
28/10 10:49
Top Channel/ Gropa të mistershme shfaqen në brigjet e tërhequra të Detit të Vdekur
27/10 22:18
Top Channel/ Moska kritikon përdorimin e dronëve ushtarakë të Turqisë në Ukrainë
27/10 22:17
Top Channel/ Marina ruse shpëton anijen nga sulmi i piratëve në Gjirin e Guinesë
27/10 22:16
Top News- Bllokohet për 2 orë Parisi / Alarmi për bombë rikthen frikën e terrorizmit
27/10 20:22
Top Channel/ SHBA bllokon `China Telecom`: “Po na spiunoni, nuk na e hidhni dot”!
27/10 17:44
Top News- BE ‘nuk bën shaka’ / Pse i vendosi Polonisë 1 mln euro gjobë në ditë
27/10 17:20
Top News- Erdogan ka probleme mendore / Opozita turke akuza të ashpra ndaj presidentit
27/10 17:18
Top News – Vrasësi shqiptar kapet në Brazil / Zbulohet identiteti, e kërkonin edhe tre shtete
27/10 17:16
Top Channel/ Itali, nëna vret vajzat 3 dhe 11 vjeç dhe zhduket- i largoheshin babait të dhunshëm
27/10 15:52
Top Channel/Raporti:“Vetëm 2% e pasurisë së Elon Musk, do t`i jepte fund urisë nëpër botë”!
27/10 15:52