Top Channel/ Ridënohet në burg Arbër Cekaj, i shtohet edhe një vit për tentativën e arratisjes
19/08/2022 15:23

Gjykata e Tiranës shpalli një tjetër vendim fajësie për Arbër Çekajn, i cili u dënua me një vit heqje lirie për shkak të tentativës për tu arratisur nga ambientet e 313. Ky verdikt i shtohet një tjetër vendimi që Çekaj po e vuan prej 14 vitesh burgosje për akuzën e trafikimit të mëse 600 kilogramëve kokainë në Maminas të Durrësit. Për arratisjen pak minutëshe por që dështoi burimet i thonë “Top Channel” se hetimet po vijojnë ende ndaj disa policëve të burgut që dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën përmes neglizhencës. Arbër Çekaj që mbas tentativës është vendosur nën regjimin e ashpër 41 biss, zbriti së bashku me Fatmir Pjetrin përmes një litari prej 17 metrash të krijuar. Dy të burgosurit kapërcyen me lehtësi nga zona e ajrimit në shkallët e administratës dhe teksa kishin përballë portën kryesore të burgut, njëri prej tyre u përlesh me policin Myfit Xheka duke e goditur me një çengel në kokë.

Top News-Flokë biond dhe shenja dalluese në duar/U kap në Durrës, del fotoja e rusit të shumëkërkuar
03/10 16:12
Top News- Zgjedhjet, me apo pa bashki të reja/ Drafti i demokratëve diskutohet në komision
03/10 15:54
Edicioni Informativ i mesditës/ Lajmet nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
03/10 15:37
Top Channel/ “Kryeqyteti evropian i sportit”, Veliaj: Do të aplikojmë në Bruksel për vitin 2023
03/10 15:31
Top Channel/ Gjykata e Elbasanit dërgon për gjykim çështjen ndaj Arbër Paplekajt
03/10 15:26
Top Channel/ Pusteci të bëhet Prespë, kërkesa për emërtimin e ri nga minoriteti maqedonas
03/10 15:14
Top Channel/ Magjistratët e rinj, marrin një këshillë nga ambasadorja amerikane Yuri Kim
03/10 15:07
Top Channel/ Ish-drejtoresha në SPAK, Sonila Qato në pyetje për tenderin e rrugës Kardhiq-Delvinë
03/10 15:07
Top News – Sulmet iraniane “zbresin” tek siguria/Debate për raportimin e SHISH para deputetëve
03/10 14:51
Top News – Ministrja e Ramës përfundon në SPAK/Sonila Qato, në pyetje për rrugën Kardhiq-Delvinë
03/10 14:03
Top News – Reshjet ndotin liqenin e Komanit/Situatë e përsëritur, mbetjet lundrojnë në ujë
03/10 14:00
Top News – SHBA dhe BE kundër amnistisë fiskale/“Tërhiqet”qeveria: Nuk e dimë kur miratohet
03/10 13:32
Top News- Goditja e radhës nga hakerat iranianë/ Berisha: Nuk është marrë asnjë masë nga qeveria
03/10 13:22
Top Channel/ Prurjet e shumta në Liqenin e Komanit, i gjithë uji është mbushur me mbeturina
03/10 13:09
Top News – Rama bie dakord me idenë e Macron/Komunitet evropian, kongres për teknologji e shkencë
03/10 13:06
Top News -‘Biznes i ri’, martesë fiktive për mbiemrin! Historia e gruas që ndihmoi dikë me ekspuls.
03/10 13:03
Top Channel/ Ish drejtoresha e rrugëve në SPAK, Sonila Qato ka qenë dhe ish-ministre e shtetit
03/10 12:51
Top Channel/ Komisioni për Sigurinë Kombëtare, seancë dëgjimore me SHISH për sulmin kibernetik
03/10 12:50
Top News – Vrasjet e vjeshtës së parë në Shqipëri/Trafik droge, hakmarrje dhe konflikte të çastit
03/10 12:39
Top News-Pedagogët në protestë për rritjen e pagave/‘Mos ushtroni presion, jemi në të drejtën tonë’!
03/10 12:37