Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05/2021 15:04

Edi Rama nuk është aspak i shqetësuar nga retorika politike e kundërshtarit Lulzim Basha. Kritikave të tyre tha Rama përpara grupit parlamentar socialist, do ti përgjigjemi me mendjen e hapur e gatishmërinë për dialog e bashkëveprim. “Ne nuk kemi marrë një mandat për të luftuar me Partinë Demokratike por për të çuar deri në fund punët e mëdha që kemi nisur e për të nisur punë të mëdha që duhen çuar deri në fund. Ne natyrisht nuk do ta presim PD deri kur të rivendosë lidhjen me realitetin por të jemi gati që të bashkëpunojmë me demokratët, kudo qoftë e sido qoftë kjo të jetë e mundur. Pa u lodhur, pa e humbur as durimin e as toruan, ne do ta mbajmë të shtrirë dorën e bashkëpunimit për opozitën e nuk do lëmë rast pa ua kujtuar me fjalë e pa ua treguar me sjellje e me vepra se kjo për ne është dekada për ta ngjitur lartë Shqipërinë, së bashku me gjithë të tjerët, jo për të shtyrë njëri tjetrin duke u kacafytë në mes të rrugës ku duhet të ecë sa më shpejtë vendi e populli ynë”. Rruga e bashkëpumit mes socialisteve, Ilir Metës dhe LSI-s, sipas Edi Ramës është një kapitull i mbyllur përgjithmonë.

Top News – Basha, 3 muajt e furtunës në PD/ 17 korriku, nisja e një procesi reformimi
20/06 11:41
Top Channel/ PD nis reformimin/Do mblidhet kuvendi kombëtar për ndryshime statusore dhe për zgjedhje
18/06 19:45
Top News – Basha ‘tregon muskujt’ me vartësit/ Furtunë në degët lokale që humbën zgjedhjet
18/06 14:55
Top Channel/ Sot mbledhje e kryesisë në PD/ Në 17 korrik mblidhet Kuvendi
18/06 12:26
Top Channel/Mahmutaj kritikon përplasjen mes Lelit e socialistëve:Anashkalohen problemet e qytetit
18/06 12:13
Top News – 106 ligjet pa firmën e presidenti Meta/ Nuk u dekretuan, si një ‘hakmarrje’ politike!
18/06 09:34
Top Channel/ Hynë në listën e PD, aleatët pendohen! Duan të përfitojnë paratë sipas votave!
17/06 19:35
Top News – Konflikti mes Ramës dhe Lelit/ Damian Gjiknuri, ‘kunja’ për kryebashkiakun
17/06 15:59
Top Channel/ “Të korruptuarit të shkojnë në burg!” Ambasadorja Yuri Kim shpjegon urdhrin e Biden
17/06 15:32
Top Channel/ Partitë e vogla kundërshtojnë në gjykatë përllogaritjen e votave brenda koalicionit
17/06 12:26
Top News – Fati politik i Bashës dhe opozitës/ Analistët, skeptikë për një politikë të re
17/06 11:34
Top Channel/ Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji rrëzoi pretendimet e opozitës për rivotim
15/06 15:05
Top Channel/ Paditë e fundit në Kolegj Zgjedhor. Sot shqyrtohet Elbasani dhe Fieri
15/06 12:31
Top News-U konfirmua si kryetar në mandatin e tretë/Basha-përpjekjet tona kundër regjimit Rama-Doshi
15/06 00:55
Top Channel/ Murrizi sulmon Krajën: Ke qenë hetues, pse trembesh nga e kaluara jote?
14/06 16:33
Top News – Meta dhe një tender 21 mln lekë/ Presidenti larg mendjen nga shkarkimi politik
14/06 16:25
Top Channel/ Manja: Drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin
14/06 16:11
Top Channel/ Ministrja Anila Denaj raporton në Kuvend
14/06 16:10
Top Channel/ Olsian Çela: Kruja, “vatër e nxehtë” për kultivimin e lëndëve narkotike
14/06 15:53
Top Channel/7 hale për macet/Kraja-Murrizit: Prokuroria s’del në rrugë të pyesë ku e bleve shtëpinë
14/06 15:52