Top Channel/ Qerimaj ndër më të mirët e botës/ Peshëngritësi flet nga Tokio: Stërvitje më të mirë
31/07/2021 21:05

Erkand Qerimaj është peshëngritësi tjetër i cili konfirmoi edhe një herë një paraqitje shumë të mirë në Olimpiadën e Tokios duke dalë i pari në Baterinë b dhe i 9-tui në klasifikimin e përgjithshëm. Dhe qëndrim brenda 10-tshes më të mirë të Botës ishte synimi i tij dhe trajnerit Zef Kovaci. Në një pononcim për Top Channel pas gare, peshgnritësi shkodran tregon më tepër. “Këtë vit përpara Evropianit pata një dëmtim dhe nuk është se kam pasur shumë kohë për olimpiadën. Kemi punuar thuajse një muaj për këtë garë. Dhe përmirësim krahasuar me olimpiadën e shkuar nga vendi i 13-të në vendin e nëntë është një rezultat shumë i mirë”, tha Qerimaj.

Top Channel/ Atmosfera në Elbasan/ Eufori në radhët e tifozëve të kombëtares
24/06 19:56
Top Channel/ Atmosferë e ndezur në Tiranë, shqiptarët besojnë te kombëtarja
24/06 19:55
Top Channel/ Atmosferë elektrizuese, shqiptarët dhe spanjollët bëjnë festë në metronë e Dyseldorfit
24/06 19:46
Top Channel/ Organizimi i tifozëve në Shkodër/ Me sytë nga Dusseldorf, shpresojnë fitoren
24/06 19:41
Top Channel/ Shqipëria luan shansin e fundit/ Atmosferë elektrizuese në Dusseldorf
24/06 19:36
Top Channel/ Garat e çiklizmit u mbajtën në Belsh, gara me gjatësi 147 km dhe shpejtësi 34,7 km/h
24/06 15:30
Top Channel/ Shqipëri-Spanjë, dhjetra mijë tifozë kuqezi kanë mbushur rrugët e Dusseldorf
24/06 15:26
Top Channel/ Festë që vetëm shqiptarët dinë ta bëjnë! Tifozët e “djegin” në Gjermani, ja çfarë bëjnë
24/06 14:44
Top News/ Festë në Dusseldorf, tifozët kuqezi këngë e valle para sfidës me Spanjën
24/06 14:23
Top Channel/ Shqiptarët me daulle dhe valle, tifozët spanjollë bëjnë paradë të veshur me fustane!
24/06 14:12
Top Channel/ Këngë dhe daulle! Tifozët shqiptarë pushtojnë Düsseldorfin, hedhin valle mes qytetit
24/06 14:07
Top Channel/ “Shqipëri etnike”! Momente festive nga Düsseldorfi, shqiptarët aheng dhe këngë
24/06 14:06
Top Channel/ Momenti kur tifozët kuqezi këndojnë himnin dhe grisin flamurin e Serbisë në Gjermani
24/06 13:57
Top Channel/ Ndeshja historike Shqipëri-Spanjë, tifozët e “çmendur” shqiptarë brohorasin për fitore
24/06 13:45
Top Channel/ Sonte sfida e madhe/ Kombëtarja kuqezi përballet me Spanjën në stadiumin e Dusseldorf
24/06 12:44
Top News/ Në kërkim të mrekullisë…/ Kuqezinjtë mund të kualifkohen edhe me 1 pikë
24/06 11:44
Top News/ ‘Përballemi me skuadrën më të frikshme, por topi është i rrumbullakët’
24/06 11:41
Top Channel/ Rama në prag të ndeshjes me Spanjën: Do dalim me kokën lart nga “grupi i vdekjes”
24/06 11:36
Top Channel/ Shqipëri – Spanjë, Sylvinho: Luftë për fitore, thyem pritshmëritë në “grupin e vdekjes”
23/06 22:43
Top News/ Në prag të sfidës me La Roja. Sylvinho-Spanja brilante, do të japim maksimumin
23/06 21:05