Top Channel/ Pse rriten çmimet? Qeveria greke: Rritja e lëndëve të para po shtrenjton dhe bukën
05/09/2021 20:18

Konsumatorët në Greqi po dëgjojnë nga vetë zyrtarët e qeverisë për një rritje të madhe të çmimeve në shumë artikuj ushqimorë. Në fillim ata mësuan për rritjen me gati 50% të çmimit të energjisë elektrike, që sipas burimeve qeveritare vjen si rezultat i ndryshimeve klimaterike.

Top Channel/ Lista Serbe nis “sulmin”: Të ndërpritet dialogu Kosovë-Serbi!
27/05 14:42
Top News – ‘Skënderbeu ishte serb’ / Mbështetësit e Vuçiç provokojnë nga Beogradi
27/05 14:21
Top News-‘Shpërthen’ veriu, Vuçiç ‘nis’ ushtrinë/Helikopterë të KFOR dhe policia e Kosovës në Zveçan
26/05 15:02
Top News – ‘Ndizet alarmi’ në veri të Kosovës / ’Po na pushtojnë!’ Serbët mblidhen para komunave
26/05 14:21
Top News – Vuçiç: ’Hijenat’ duan kokën time / Jep sot dorëheqjen, mbledh mbështetësit në Beograd
26/05 13:23
Top News – Kapet trafikanti shqiptar në Greqi/ Ju zbuluan 12kg heroinë, arrestohet dhe e dashura
25/05 22:36
Top News – ‘U zyrtarizua pushtimi’ / Serbia reagon pas betimit të kryetarëve në Veri
25/05 18:59
Top News – Nga Kosova, në këmbë drejt Beogradit/ Për protestën e Vuçiçit, autobusë falas dhe presion
25/05 10:01
Top News – Greqia dekreton kryeministrin e përkohshëm, do drejtojë vendin deri më 25 qershor
24/05 18:39
Top News – 1 qershori ‘gracka’ që ka paralajmëruar Lista SRPSKA: Do të mbrohemi me te gjitha mjetet
23/05 19:50
Top Channel/ Greqi, askush nuk krijon qeverinë, edhe Tsipras heq dorë. Pas 1 muaji zgjedhje të reja
23/05 19:21
Top News – BE paralajmëron Serbinë: Ose me ne, ose me Rusinë / Ballkani ‘zbarkon’ në Bruksel
23/05 10:32
Top News – Nacionalisti turk mbështet Erdoganin në balotazh, kishte dalë i treti në zgjedhje
22/05 22:53
Top News – Senatorët amerikanë takojnë Kurtin, i kërkojnë marrëveshjen me Serbinë
22/05 19:56
Top News – Greqia reagon ‘vakët’ / Pas vendimit të GJKKO që la Belerin në burg
22/05 18:28
Top News – Prag tragjedie në Itali/ Shqiptari godet me thikë gruan, arrestohet i gjakosur
22/05 17:39
Top News – ‘Jugosllavët e së ardhmes…’ / Rikthehen në Serbi për të sfiduar nacionalizmin
22/05 12:37
Top News – Kosova, Serbia, Bosnja dhe Rusia…/Ministrat e BE-së diskutojnë për Ballkanin Perëndimor
22/05 10:58
Top News – Asociacioni është një detyrim / Escobar: Duhet të shërojmë konfliktin e ngrirë
22/05 10:05
Top News – Mitsotakis ngjyros me blu Greqinë / Fitoi bindshëm, por pse thirri sërish zgjedhje
22/05 09:49