Top Channel/ PS feston 33 vjetorin e krijimit, Ruçi: 33% më e rritur krahasuar me 3 vite më parë!
12/06/2024 21:08

Partia Socialiste ka festuar sot 33-vjetorin e krijimit të saj ku në selinë rozë kanë marrë pjesë përfaqësuesit e PS si dhe figurat më të spikatura të kësaj partie Në një komunikim me gazetarët ish-deputeti socialist Gramoz Ruçi tha se partia ka ardhur në rritje dhe se tashmë gratë kanë role të barabarta me burrat në këtë parti. “33-vjetor 33% më e rritur se 3 vjet më parë jo 33 vite më parë. Kënaqësi e madhe. E dyta sa i përket strukturës moshore, ata që s’kishin lindur para 33-vjetëve sot janë edhe në strukturat drejtuese të PS. E shikoj nëse para 33 vjetëve zonjat në PS ishin barazuar me gishtat e një dore, sot 50% e strukturave drejtohen nga shoqet, 50% e këshilltarëve të PS janë zonja. Sot 50% e qeverisë janë zonja, mbi 30% e grupit parlamentar janë zonja. S’ka sesi ta shikosh ndryshe nëse do duhet të jemi realist, as euforik dhe as pesimist”, tha ai.

Top Channel/ SPAK do hetojë “21 Janarin”! Cilat janë tre akuzat
16/07 15:08
Top News/ Administrata, më pak punë/ Qeveria shkurton orarin, shkak temperaturat e larta
16/07 14:44
Top News/ Basha nuk garon në Himarë / Ish kreu i PD- Është një betejë për pazare
16/07 14:35
Top News/ Basha ‘shkel’ premtimin / Si dështuan negociatat ‘nën rrogoz’ për Himarën
16/07 14:34
Top News/ 21 Janari, Basha nuk i trembet SPAK / kërkon hetim të plotë-Nuk urdhërova të qëllohej
16/07 14:29
Top News/ Ngacmoi të dashurën në Instagram. 42-vjeçari dhunohet rëndë, në gjendje kritike për jetën
16/07 14:28
Top News/ Qëlloi me armë zjarri në Korçë/ Disa orë negociata, RENEA nxjerr nga banesa 71-vjeçarin
16/07 14:19
Top Channel/ RENEA ngjitet nga dritaret, arreston 71-vjeçarin në Korçë
16/07 13:36
Top News/ Si vdiq Aleks Nika!/ Vrasja ende e pazbardhur e 21 Janarit!
16/07 13:24
Top News/ Qëlloi me armë zjarri, RENEA nxjerr nga banesa 71-vjeçarin pas disa orësh
16/07 13:07
Top Channel/ Rama s’kursen batutat: Pjerin Ndreu e ka të vështirë, të mësojë nga….
16/07 13:07
Top News/ Zona e Lirë Ekonomike e Tiranës/ Politika nxitëse për bizneset që i bashkohen
16/07 13:07
Top Channel/ Projektet në Shkodër, Rama: Do i japë hov turizmit të qytetit
16/07 13:05
Top Channel/ “E nxorëm jashtë”, terrorizoi lagjen, momenti i arrestimit të 71-vjeçarit
16/07 13:04
Top News/ Tiranë-Shkodër, për 40 minuta. Rama shpalos projektet infrastrukturore në Veri
16/07 13:04
Top Channel/ “Shkodër-Tiranë do të bëhet për 40 minuta”, Rama Me jugun koha e lidhjes do të jetë…
16/07 13:03
Top Channel/ Terrorizoi lagjen, komshiu i 71-vjeçarit: U tronditëm, s’e dinim që ishte i rrezikshëm
16/07 13:01
Top Channel/ I braktisur nga demokratët, justifikimi i Bashës: Shqiptarët s’hanë vula e logo
16/07 12:59
Top Channel/ Dhunuan policët, mbeten në burg! Vlorë, gjykata jep vendimin për të arrestuarit
16/07 12:56
Top Channel/ 71-vjeçari qëllon me armë nga shtëpia! Korcë, policia rrethon zonën
16/07 12:56