Top Channel/ Protesta në Greqi për vaksinat/ Punonjësit e shëndetësisë kundër vaksinimit me detyrim
11/09/2021 12:10

Qindra punonjës të sektorit të shëndetsisë protestojnë në rrugët e Selanikut kundër vaksinimeve të detyrueshme që ka urdhëruar qeveria për këtë sektor si dhe ndaj vendimeve të saj për të pezulluar nga puna të gjithë ata mjeke ,infermiere apo nënpunës tëspitaleve qënuk duan të vaksinohen. Prej datës 1 shtator qeveria Mitsotakis ka bërë të detyrueshëm vaksinimin për të gjithë punonjësit e kujdesit shëndetësor,madje në tryezë është hedhur edhe opsioni i shtrirjes së kësaj mase në sektorë te tjere, midis tyre personelet e sigurisë, edukatorët dhe priftërinjtë.

Top Channel/ Marrëveshja ushtarake Greqi-SHBA/ Zyrtarët në Athinë: Sukses i diplomacisë greke
17/10 12:28
Top Channel/ Maqedonia e Veriut voton. Sot po zhvillohen zgjedhjet lokale
17/10 12:21
Top Channel/ Memli Krasniqi: Zgjedhjet lokale janë për qytetarët
17/10 11:19
Top Channel/ Abdixhiku: Sot është festë, vendimmarrja u kthehet qytetarëve
17/10 11:17
Top Channel/ Voton Kurti, zotohet se do të punojë në fuqizimin e komunave
17/10 11:11
Top Channel/Katër persona në pranga për blerje votash në RMV, i gjenden 2 mijë euro
17/10 10:04
Top News – T’i ndërpritet mandati UNMIK-ut / Haradinaj: Vazhdim konfuzioni për të gjithë
16/10 19:43
Top News – Blenë vota për zgjedhjet e të dielës / Policia maqedonase arreston katër persona
16/10 19:41
Top News- Dialogu me Serbinë, Kurti tregon sesi mund të zgjidhet konflikti
16/10 19:39
Top News- Lëvizja e lire e mallrave mes 3 shteteve/ Memorandumi Rama-Vuçiç-Zaev bëhet ligj
16/10 18:35
Top News – Heshtje zgjedhore në Kosovë / Të dielën, të gjithë drejt kutive të votimit
16/10 13:40
Top Channel/ Dronë serbë në hapësirën ajrore të Kosovës, ministri Sveçla: “Provokim i hapur”
16/10 11:11
Top News- ‘Der Standard’ sulmon ashpër BE/Borrell ia shkruan Serbia postimet për Kosovën
15/10 15:55
Top News-‘Duam një bazë të përhershme’.Kosova thirrje SHBA-së për trupa ushtarake shtesë
15/10 15:42
Top Channel/ Kosova thirrje SHBA-së: “Krijoni këtu një bazë të përhershme ushtarake”!
15/10 13:49
Top News – Stuhitë ‘gjunjëzojnë’ Greqinë / Dhjetëra të evakuuar në Evia, përmbytje në Athinë
15/10 13:19
Top Channel/ Nacionalistët serbë nisen drejt Kosovës, por u del huq!
15/10 11:40
Top News – Nxiti sulmet në Veri / Kurti nuk shkarkon ministrin serb
14/10 19:59
Top News- Bashkimi Europian jo / Por SHBA-Britani mbështesin plotësisht Kosovën
14/10 17:33
Top News- Mik dhe ambassador në Shqipëri/Kush do jetë përfaqësuesi i ri i SHBA në Serbi
14/10 16:57