Top Channel/ Portieri i njohur Gjermanisë, sot vuan për bukën e gojës: Kam vetëm 2 euro në bankë
03/05/2024 19:44

Eike Immel, ish-portier i gjerman (19 paraqitje për Republikën Federale të Gjermanisë), që gjatë karrierës së tij ka luajtur për emra të mëdhenj të futbollit si Borussia Dortmund, Stuttgart dhe Manchester City, është në një situatë shumë të vështirë financiare. 63-vjeçar, i cili vari “dorezat në gozhdë” në vitin 1997 dhe fitoi miliona euro gjatë gjithë karrierës së tij, jeton me ndihmë sociale në një apartament komunal në qytetin e tij (Stadtallendorf). Atij i kanë mbetur vetëm 2 euro në llogarinë e tij bankare nga shuma që i kanë kaluar muajin e fundit. “Tani jetoj me 1136 euro në muaj. 573 euro nga kjo shumë shkojnë për qiranë, duke më lënë vetëm 562 euro për shpenzime të tjera. Është një betejë e vërtetë për të përballuar bukën e gojës… Ndonjëherë më mbeten vetëm 2 euro,” deklaroi Eike Immel në “Stat 1”. “Të gjitha mobiliet në apartament m’i kanë falur dhe një mik që drejton një restorant më lejon të ha falas”, shpjegoi ai./ Super Sport Pamjet: AFP

Top Channel/ Ndërpritet për pak sekonda ndeshja Shqipëri-Itali, tifozi kuqezi “mësyn” në stadium
15/06 23:00
Top Channel/ Stadiumi i Dortmundit vishet kuqezi, tifozët mbështesin kombëtaren
15/06 21:36
Top Channel/ “From Paris To Berlin”! Himni kombëtar oshëtin në stadium, tifozët kuqezi mahnisin
15/06 21:20
Top Channel/ Stadiumi i “veshur” kuqezi, skuadra e Sylvinhos zbret në fushë për të kryer nxehjen
15/06 20:54
Top Channel/ Dortmundi vishet kuqezi! Përballja me Italinë në mbrëmje, shqiptarët skuqin stadiumin
15/06 19:55
Top Channel/ Sot sfida Itali-Shqipëri, pamje nga atmosfera festive në Gjermani
15/06 18:03
Top Channel/ Dortmundi ‘vishet’ kuqezi! Tifozët shqiptarë nisin festën, me plisa në kokë dhe flamuj
15/06 15:49
Top Channel/ De Biazi dhe Reja: Italia të vuajë! Shqipëria është e fortë, të kaltërit kanë janë…
15/06 15:35
Top Channel/ Rama: Shpresoj në një barazim! Hera e parë dhe e fundit që bëj tifo kundër Italisë
15/06 15:23
Top News/ 9.25 mln euro për pjesëmarrjen/ Euro2024, përfitime të majme për kombëtaren
15/06 14:38
Top News/ Duka optimist për sfidën me Italinë: Forca e skuadrës është që ne jemi një
15/06 14:35
Top News/ Ngjyrat kuqezi ‘pushtojnë’ Dortmundin, shqiptarët të gjithë bashkë për kombëtaren
15/06 13:52
Top News/ Shqipëri-Itali, dilemat në formacion/ Sylvinho synon surprizën, Spalleti kërkon fitoren
15/06 13:51
Top Channel/ Surpriza të mëdha në “Top Arena”/ Nis në Top Channel emisioni i dedikuar për “Euro2024”
14/06 19:48
Top Channel/ Gjithçka gati në Messe Dortmund për ndeshjen e Shqipërisë përballë Italisë në Euro 2024
14/06 16:36
Top Channel/ Në sheshin “Skënderbej” dhe stadiumin “Selman Stërmasi” janë hapur dy Fan Zone
14/06 15:32
Top News/ Gjykimet e ndeshjeve në Euro 2024/ Uefa, komisioni i arbitrave nxjerr direktivat
13/06 15:38
Top News/ Shtohen ethet për sfidën me Italinë. Asllani-Skuadër shumë e fortë, ne do të provojmë
13/06 15:14
Top News/ ‘Sfida me Italinë është speciale’. Bogdani flet për sfidën e Kombëtares me Të Kaltrit
13/06 15:05
Top News/ Euro 2024, Kombëtarja vijon punën. Ramadani-Do tentojmë të paraqitemi si në kualifikuese
13/06 11:45