Top Channel/ “Policia” e krimit! Hetimi i SPAK zbuloi lidhjet e policeve me grupet kriminale
20/05/2022 19:42

Elbasani është përmendur si një nga qytetet ku krimi bën ligji deri aty sa prokurori i përgjithshem deklaroi në 2020 se këtë qytet e kontrollon mafia. Një deklaratë që shkaktoi pakënaqësinë e zyrtarëve të policisë së asaj kohe. Por dosja me e fundit e Spak ku Nuredin Dumani dhe Enrik Hoxhaj deklaruan krime dhe larje hesapesh mes bandash, hedh pikëpyetje ndaj policisë gjatë hetimeve për vrasjen e Emiliano Ramazanit. Për këtë ngjarje një informator i pakontrolluar futi në kurth oficerin Leonard Palushi që ishte shef sektori për hetimin e vrasjeve. Informatori I tha policit se arma e krimit ishte në servisin e familjes Manhasa duke sjellë me pas arrestimin e Seit Manhasës dhe të të birit që qëndruan me burg pa të drejtë për gjatë muaj. Oficeri aktualisht nën prangat e spak këmbëngul se ndoqi protokollin dhe njoftoi eprorët përfshi drejtues të lartë që nuk duhet të ishin ngutur por të orientimin hetimin për të bashkangjitur prova shtesë ku përpos armës duhet të kryheshin përgjime ndaj familjes Manhasa dhe të gjendej nëse kishin apo jo motive për krimin. Kjo gjë nuk ndodhi dde arrestimi i ngutur i dy të pafajshmëve bën me faj policinë.

Top Channel/ E shtunë e zezë! Aksidentohet familja në Kukës, vdes 40-vjeçari, mjeti ndahet më dysh
25/06 22:57
Top Channel/Atentati në Pogradec/ Babai i Griseld Maxharit:Djali im djali im s’ka lidhje me ngjarjen
25/06 21:59
Top Channel/ Makinat copë-copë/ Pamje nga aksidenti në Kukës, mbetën të plagosur nëna me fëmijët
25/06 21:58
Top Channel/ U hap kufiri Shqipëri-Kosovë/ Kalimi pa asnjë kontroll policor dhe pa asnjë ndalesë
25/06 19:37
Top News-Infektimet, gjithnjë e më shumë në rritje/ 15 pacientë po marrin mjekim në spitalin Covid 3
25/06 19:33
Top News-Akuzohet se mbyti me qese plastike greken/Gjykata Kukësit liron nga burgu autorin e dyshuar
25/06 18:54
Top News- Kthehen të rrezikshmit në Shqipëri/ 4 shqiptarët ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar
25/06 18:00
Top News-Pamje të tmerrshme! Makina e bërë ‘copë’, shoferi po merr mjekim në spital
25/06 16:59
Top News-Mbytet në rezervuar një person/ U denoncua i zhdukur dy ditë më parë
25/06 16:58
Top News-Zjarr masiv në Vlorë, digjen sipërfaqe të mëdha toke/ Zjarrfikësit në vendngjarje
25/06 16:57
Top News- Shoferët ‘fluturojnë’ me makinë. Me 179 km/orë, ndëshkohen drejtuesit e mjeteve
25/06 16:57
Top News-‘Policia po ju vëzhgon’/ Pajisja më e re ‘fundos’ shkelësit e Kodit Rrugor
25/06 16:55
Top News – Gazetarja franceze ‘gozhdon’ Ramën /‘Mazhoranca e PS e njollosur nga skandale’
25/06 16:45
Top Channel/ Temperatura të larta në vend/ Disa vatra zjarri në rrethin e Vlorës
25/06 16:32
Top Channel/ Aksident në Maliq, mjeti del nga rruga, drejtuesi në gjendje të rëndë
25/06 15:29
Top Channel/ Rama për median franceze: Statusi kandidat, “pilulë kundër depresionit”!
25/06 15:29
Top Channel/ Protestë pas provimit me zgjedhje, Biologjia me pyetje jashtë programit
25/06 15:23
Top Channel/Po vjen java përvëluese.Mjekët: Kujdes të sëmurët nga zemra, të moshuarit dhe shtatzënat
25/06 15:23
Top Channel/ SHISH tregon spiunin: U rekrutua nga një vend jo mik për të paguar shkollimin e djalit
25/06 15:12
Top Channel/ “Sami Frashëri” hapet në shtator, Veliaj: Do të jetë shkolla më e bukur në Shqipëri
25/06 14:50