Top Channel/ Polici ngacmoi të miturën, Gjykata e lë në burg me akuzën e ngacmimit seksual
07/05/2021 15:06

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për Kol Kolën, polici 62-vjeçar, i cili akuzohet se ka tentuar që të kryejë marrëdhënie seksuale me një 13-vjeçare. Kjo ngjarje e rëndë tronditi opinionin publik në Lezhë, që një punonjës policie tenton të abuzojë me një të mitur. Kol Kola me detyrë Ndihmës Specialist i Policimit në Komunitet pranë Komisariatit të Policisë Lezhë ka shfrytëzuar rastin që e mitura ka qenë e pashoqëruar nga persona madhorë, duke i thënë se do ta shoqëronte në Komisariatin e Policisë por e ka dërguar atë ne një market për te blerë disa sende dhe me pas e ka dërguar në një banesë në qytetin e Lezhës. Aty ku dyshohet se ka kryer veprime të turpshme, duke tentuar gjithashtu të kryejë marrëdhënie seksuale. E mitura fatmirësisht ka mundur që të largohet nga banesa. 13 vjeçarja u ka treguar familjarëve te saj dhe me pas së bashku me nënën dhe tezen kanë bërë menjëherë denoncim në polici. Policia e Lezhës menjëherë ka nisur hetimet për këtë ngjarje te rëndë ku janë siguruar edhe pamje filmike dhe është arritur në përfundim se është e vërtetë që polici ka tentuar te abuzojë me të miturën. Sot ne seancën e cila drejtohej nga gjyqtarja Elsa Ulliri ka thënë se e gjithë ngjarja është e inskenuar, duke mohuar ta ketë ngacmuar seksualisht vajzën e mitur.

Top News – Policia blindon rrugët për fundjavë/ Me dorë të hekurt, vendos gjoba e heq patenta
14/06 10:14
TopChannel/ Përfundon samiti i G7-ës, Biden: Jashtëzakonisht produktiv
13/06 22:27
Top News – Firma e Blinken dhe 2 vjet memorandum/ Qeveria firmosi për sigurinë teknologjike 5G
13/06 20:59
Top Channel/ Demokratët votuan për kryetarin / Nis procesi i numërimit
13/06 20:58
Top Channel/ Zgjedhjet e PD.Sonte mësohet rezultat. Para mesnate do të jenë numëruar votat
13/06 20:56
Top News – PD, mbyllen qendrat e votimit/ Rezultati përfundimtar paraditen e së hënës
13/06 20:34
Top News – Biden, koha e testit në Ballkan/ SHBA-BE me një tjetër standard për serbinë
13/06 20:34
Top Channel/ Mbyllet votimi për kryetarin e PD-së. Kryeson Basha
13/06 20:25
Top Channel/ Busti i Pashko Vasës më fund ka emër, falë familjarëve të atdhetarit
13/06 20:22
Top News – Kufijtë të hapur vetëm me 3 shtete/ Ja çfarë ndodh në aeroportin ‘Nënë Tereza’
13/06 20:15
Top Channel/ I riu gjendet i mbytur në Vithkuq/ Duhet të ishte në arrest shtëpie në Lushnjë, por…
13/06 20:12
Top Channel/Javën e ardhshme lirohen të tjera masa. Brataj: Çdo gabim lidhet me shëndetin e njerëzve
13/06 20:11
Top Channel/ Dita e dytë e protestës së maturantëve, kundër testit të matematikës
13/06 20:01
Top Channel/ Mali me mbetje në Kurbin, këtij vendgrumbullimi nuk i është dhënë zgjidhje
13/06 19:53
Top News – Rama firmos me sekretarin Blinken/ Takimi pas shpalljes ‘non grata’ të berishës
13/06 19:51
Top News – Shqipëria merr frymë plotësisht/ Shumë pak infektime, asnjë viktimë nga covid
13/06 19:47
Top News – Mesazhi prekës i mjekut Tritan Kalo/ 35 ditët e fundit, që e ndajnë nga pacientët
13/06 19:45
Top Channel/ Rama takon Blinken, marrëveshje për koordinimin e teknologjisë 5G mes SHBA e Shqipërisë
13/06 19:40
Top Channel/ Demokratët votuan për kryetarin/ Rivalët e Bashës e kontestuan procesin që në nisje
13/06 19:05
Top News – 15 mashtrues me dosje nën hetim/ Zbulohet skema, si përfitohen miliona lekë
13/06 19:02