Top Channel/ Po merrte pjesë në një ceremoni, rrëzohet Biden pasi u pengua në podium
01/06/2023 22:56

Presidenti Joe Biden u pengua dhe u rrëzua teksa përfundonte dhënien e diplomave në fillimin e Akademisë së Forcave Ajrore të SHBA në Kolorado. Biden u shfaq në gjendje të mirë më pas, duke ecur pa ndihmë në vendin në tribunë. Ai u pa duke buzëqeshur dhe duke vrapuar drejt automjetit në përfundim të ceremonies, ndërsa Shtëpia e Bardhë tha se presidenti ishte mirë. Pengimi filloi teksa Biden po largohej nga qendra, ku më parë ai kishte mbajtur një fjalim fillimi për të diplomuarit e akademisë. Ai shpenzoi më shumë se 90 minuta duke shpërndarë diploma dhe duke uruar qindar anëtarë. Menjëherë pas incidentit personat që gjendjeshin më pranë e ndihmuan Biden të ngrihej në këmbë. Lideri amerikan nuk iu përgjigj pyetjeve në lidhje me ngjarjen, pasi u largua nga Kolorado rreth një orë më pas. 80-vjeçari Biden, presidenti më i vjetër i vendit, ka pasur pengesa të mëparshme në publik, duke përfshirë rënien në tokë gjatë një xhiro me biçikletë vitin e kaluar në Delaëare. Ai është parë gjithashtu duke rrëshqitur në shkallë ndërsa hipi në avion.

Top Channel/ Shembja e çatisë, shkon në 11 numri i viktimave brenda kishës në Meksikë
03/10 22:35
Top Channel/ SHBA me sytë nga Veriu: Serbia ka filluar të tërheqë forcat nga kufiri me Kosovën
03/10 22:34
Top News – Hunter Biden deklarohet i pafajshëm, çfarë rrezikon djali i presidentit
03/10 22:30
Top News- SHBA e konfirmon/ Serbia po tërheq trupat nga kufiri me Kosovën
03/10 22:29
Top News- 9 milionë turistë gjatë këtij viti/ Rama paralajmëron taksim edhe për Air BnB
03/10 21:38
Top Channel/ Përmbytjet e fundit në Greqi rrezikojnë prodhimin dhe çmimin e djathit “Feta”
03/10 20:12
Top Channel/ Ende në hetim, Hunter Biden mohon për akuzat për posedim arme
03/10 20:06
Top News – Shpërthim në një rafineri ilegale, 18 viktima, mes tyre edhe një grua shtatzënë
03/10 20:01
Top News – ‘Nuk më lejon të shoh fëmijët’, këngëtarja kanadeze padit Elon Muskun
03/10 20:01
Top News – ‘Ngushëllimet nuk na shërojnë plagët’, Erdogan: Presim ndihmë konkrete nga aleatët
03/10 19:44
Top News – Greqia vë në dispozicion portet e saj veriorë për transportin e grurit ukrainas
03/10 19:43
Top Channel/ Akuza për mashtrim, Trump paraqitet në dyert e gjykatës për të dytën ditë
03/10 19:10
Top Channel/ Sulmi me bombë në Ankara, dhjetëra persona në pranga! Do kalojnë filtrat e drejtësisë
03/10 17:51
Top Channel/ “Dritë në studimin e elektroneve”, tre shkencëtarë fitojnë Nobelin e Fizikës!
03/10 17:47
Top Channel/ Tërmeti “shkund” Napolin, njerëzit tmerrohen: Do të shpërthejë vullkani!
03/10 17:46
Top News – Vizat hiqen nga 1 janari/ Rregullat e afatet për shtetasit e Kosovës
03/10 17:27
Top News – Biznesi i qirave ditore / Ligji i ri, subjektet duhet të regjistrohen në QKB
03/10 17:25
Top News – Nobeli i fizikës ndahet në tresh / Vlerësohen shkencëtarët atomikë, eksploruan elektronet
03/10 15:32
Top Channel/ Serbia arreston Radoiçiçin, 48 orë paraburgim: Ende pa kërkesë ekstradimi!
03/10 15:20
Top News – Masakër në qendrën tregtare / Njerëzit vrapojnë të tmerruar, tre viktima në sulm
03/10 15:15