Top Channel/ ”Plas” në parlamentin maqedonas, shqiptarët- përplasje fizike!
28/06/2022 09:28

Skenat e dhunës janë rikthyer në parlamentin maqedonas me përplasje fizike mes kryetarit të Komisionit për Çështje Europiane, Arbër Ademi, i cili vjen nga partia në pushtet, Bashkimi Demokratik për Integrim, dhe deputetëve të opozitës, përkatësisht të VMRO-DMNE-së dhe Aleancës për Shqiptarët. Ademi është nxehur në momentin kur deputetët e opozitës kërkuan fjalën për rendin e ditës, ku ishte edhe propozim-ligji për punën e gjykatave, i cili parashikon zgjatjen e punës së gjyqtarëve deri në moshën 67-vjeçare.

Top Channel/ Abazoviç mund të rrëzohet. Kryeministri fton opozitën për të krijuar qeverinë
19/08 15:27
Top News- U takuan dy herë, por nuk ranë dakord!/ Kurti-Vuçiç pa zgjidhje për targat
18/08 22:34
Top News- Serbët kundër Vuçiç!/Beograd, rritet përkrahja për Pavarësinë e Kosovës
18/08 20:09
Top Channel/ Takim i ftohtë Kurti-Vuçiç! Bisedimet nuk dhanë asnjë rezultat
18/08 20:08
Top News – Kurti nuk firmos asnjë pakt me Vuçiç!/Kosovë-Serbi, dialog pa asnjë rezultat në Bruksel
18/08 17:20
Top News – Kurti dhe Vuçiç përballen në Bruksel / Të ndarë nga tavolina, asnjë shtrëngim duarsh
18/08 14:54
Top News-Kurti e Vuçiç përballë Borrell e Escobar. S’ka shtrëngim duarsh në Bruksel, takimet vijojnë
18/08 13:19
Top Channel/ Takim me Vuçiç dhe Kurtin, NATO paralajmëron Serbinë : Ndërhyjmë nëse do ketë probleme
17/08 19:47
Top News-4 mijë trupa në Kosovë gati të ndërhyjnë!/Paralajmërimi i Stoltenberg për Kurtin dhe Vuçiç
17/08 19:05
Top News- Në Bruksel, zgjidhet mes luftës e paqes!/Histeri në Serbi para takimit Kurti-Vuçiç
17/08 16:23
Top Channel/ Gazetari i përgjuar/ Koukakis dëshmon katër orë te prokurori
17/08 12:38
Top News- Kurti dhe Vuçiç do të takohen në Bruksel/Zbardhet agjenda, çfarë do të diskutohet mes tyre
16/08 22:28
Top Channel/ Nga 1 shtatori Maqedonia e Veriut me masa të reja për kursimin e energjisë elektrike
16/08 19:41
Top News – Rritet sërish paga minimale/ Qeveria greke u vjen në ndihmë qytetarëve
16/08 19:12
Top News – Kurti tregon çfarë i propozoi Vuçiç/Kosova pret shumë nga BE gjatë takimit në Bruksel
16/08 19:02
Top News – 5 shtetet që i bëjnë presion Beogradit/‘Duhet të njohë Kosovën, pro Kurtit për targat’
16/08 15:48
Top News – Vrau civilë shqiptarë gjatë luftës!/Kosova çon në Prokurori nënkryetarin e Kuvendit serb
16/08 15:15
Top News – Shkupi, edhe avionë e helikopterë në Ukrainë / Moska e kërcënoi por vazhdojnë furnizimet
15/08 16:55
Top News – Enigmat për qeverinë e re të Serbisë/Kur do krijohet, kush janë kandidatët e mundshëm
15/08 14:44
Top News-Pikëpyetjet rreth dialogut Kosovë-Serbi/BE gjen fajtorët, ja dy temat e nxehta pa kompromis
15/08 14:04