Top Channel/ Përkujtohet 140 vjetori i Nolit/ Hapet ekspozita “Noli në optikën e historisë”
10/01/2022 19:44

Këtë muaj Fan Noli përkujtohet për 140 vjetorin e linjdes. Shtetar, atdhetar, klerik, pot, përkthyes,, publicist, apo edhe deri tek muzikolog, figura poliedrike e këtij intelektuali ndricon ende. Një ekspozitë me titull "Noli në optikën e historisë", me botimet origjinale dhe në përkthim të Fan Nolit është celur këtë të hënë në Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit.

Top Channel/ “Në kuadër të dashurisë” në SHBA! Nesër në SVA Theater, më 11 dhjetor në Davis Theater
06/12 19:33
Top Channel/ Nis festivali i teatrove/ “Hapat”, 10 produksione nisin shfaqjet sot deri më 10 dhjetor
05/12 19:56
Top Channel/ Ekspozitë për historinë/ Punimet e artistëve të rinj në ekspozitën “identitet”
04/12 19:56
Top Channel/ Muzeu me identitet të dyfishtë, ndër më të vizituarit këtë sezon në Gjirokastër
04/12 12:33
Top Channel/ Shqiptarët nuk trajnohen! Të fundit në Ballkan, 0.7 % ka trajnim profesional
03/12 20:04
Top Channel/ Rita Ora, dokumentar për Kosovën/ Kushtuar kulturës së të rinjve në vendin e lindjes
02/12 19:55
Top Channel/ Opera e parë shqiptare “Mrika” vihet në skenë në teatrin Migjeni
02/12 15:29
Top Channel/ Tenori Ramë Lahaj, i ftuari i Ramës! Intervista në podkastin “Flasim” e kryeministrit
02/12 11:55
Top Channel/ Shtëpi-muze për Petro Markon/ Viti 2023 është viti kushtuar shkrimtarit
01/12 19:58
Top Channel/ Filmi i ri “5 herë jo”/ Prodhim i Top Channel Films, në në dhjetor premiera
29/11 19:53
Top Channel/ Muzetë e mbyllur në Durrës, ende nuk janë hapur pas dëmeve të tërmetit
29/11 12:28
Top Channel/ Muzika dhe diktatura/ Ekspozita në nder të artistëve që përndoqi regjimi komunist
28/11 19:58
Top Channel/ “Udha drejt Pavarësisë”/ Ekspozita në Muzeun Kombëtar për 111-vjetorin e Pavarësisë
28/11 15:18
Top Channel/ Këngë të shekullit të 15-të. Arbëreshët, koncert në Gjirokastër
28/11 13:47
Top Channel/ Bashkëpunimi, Shqipëri-Angli/ Marrëveshja për emigrimin ilegal ka funksionuar
27/11 20:27
Top Channel/ Homazhet për Zef Dedën! Miq e kolegë i japin lamtumirën aktorit të madh të humorit
25/11 15:01
Top Channel/ Debati për “5 kopjet”/ Ligji i ri për librin, botuesit kërkojnë të ulen taksat
24/11 19:57
Top Channel/ Ekspozita e pavarësisë/ Vlorë, ekspozohen veprat e 31 artistëve vlonjatë
24/11 15:33
Top Channel/ Lamtumirë Zef Deda/ Ndahet nga jeta aktori i madh i humorit
24/11 13:03
Top Channel/ Ndërron jetë në moshën 73-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit, Zef Deda
24/11 12:07