Top Channel/ “Përgjithmonë Dhora”! ‘Exclusive” për rektoren e parë të universitetit të Shkodrës
17/12/2023 12:39

Shkodra dhe Universiteti “Luigj Gurakuqi” përbëjnë një qendër të rëndësishme në arsimin dhe kulturën shqiptare. Traditat kulturore të këtij qyteti mbeten vlera të spikatura të historisë, kulturës dhe arsimit shqiptar. Universiteti, i cili mban emrin e një shenjë shqiptare si Luigj Gurakuqi, është shembulli më i spikatur i edukimit të brezave në një kohë jo pak të vështirë.

Top Channel/ Libri “Klithmat e Brengës”! Historia e gjeneralëve që u dënuan për idetë që kishin
26/05 19:59
Top Channel/ Konkursi europian i parasë/ Dy adoleshentë nga Elbasani përfaqësuan Shqipërinë
27/04 12:29
Top Channel/ “Përgjithmonë Dhora”! ‘Exclusive” për rektoren e parë të universitetit të Shkodrës
17/12 12:39
Top News – Themeluesi i ortopedisë shqiptare / Akademia e Shkencave nderon prof. Panajot Bogan
08/09 16:47
Top Channel/ Festivali i motorëve në Korçë, pjesmarrës nga Shqipëria, Greqia, Kosova dhe Maqedonia
11/06 12:24
Top Channel/ Vetmia që vret! “Epidemia” moderne që sjell pasoja
23/05 12:29
Top Channel/ Rikthim në shkollë: Historia e Julit me aftësi të kufizuar, la shkollën nga bullizimi
20/05 20:15
Top News – One Albania bën histori/ Unifikohet rrjeti më i madh në vend
13/04 19:22
Top News – Sfidat e Dixhitalizimit/ UMSH organizon konferencën ndërkombëtare
13/04 16:58
Top News- Akademia e Shkencave prezanton ‘Ditari i tranzicionit’/Përmbledhje e ngjareve ekonomike
12/04 12:26
Top News – Zonjat e Alpeve, xhubleta në Unesco/ 96-vjeçarja ia dhuron kryeministrit Rama
20/12 23:00
Top Channel/ Pesticidet në bujqësi, pa kontroll! KLSH: Siguria ushqimore nuk është e plotë
28/11 15:18
Top Channel/ Maratona Fun Run. Morën pjesë nxënësit e shkollave 9 vjeçare dhe gjimnazeve të Tiranës
22/10 15:25
Top News – Nis ‘Në kërkim të kujt…’në TCH! / Filmi serial i fundit i të ndjerit Gjergj Xhuvanit
05/09 19:07
Top Channel/ Dy herë mat, bëhet realitet. Klea 16 vjeç, kampione ndërkombëtare, me paratë e familjes
15/08 19:59
Top Channel/ Elton Ilirjani kalon me sukses provën e vështire me veshjen “Chic & Twist”
13/05 18:51
Top Channel/ Çmim për LGBTI/ Vlerësim ndërkombëtar për aktivistët e aleancës në Shqipëri
23/04 20:01
Top Channel/ Promovohen talentet në teknologji. Aktiviteti mbështetet nga fondacionin Dritan Hoxha
17/02 03:08
Top Channel/ Dëbora “pushton” rrugën, pamjet nga aksi Qafë Thanë – Pogradec
08/02 02:35
Top Channel/ Vlora gati për festat, qyteti bregdetar është zbukuruar për Krishtlindje dhe Vitin e Ri
21/12 02:27