Top Channel/ “Partizani i barabartë me ne”, trajneri i Skënderbeut: Do të qëndrojnë në Superiore
05/05/2021 15:32

Skënderbeu i sotëm është shumë larg atij të suksesshmit që krenoi këdo në futbollin shqiptar, por rikuperimi i 9 javëve të fundit e ka ringjallur këtë skuadër duke mos e kthyer në më të fortën e kategorisë Superiore, por padyshim ndër më të bukurat për lojën dhe rezultatet e papritura. Migen Mememlli: Kemi punuar shumë në aspektin psikologjik me lojtarët që t’i rikthehej vetëbesimi se vetëm kështu mund të bënin gjëra të mira. Përballë tyre në këtë fundjavë do të jetë Partizanit, një skuadër te cilën Memelli e sheh si të barabartë, pavarësisht objektivave të skajshëm, njëri për kampion dhe tjetri për mbijetesë. Migen Mememlli: Partizani është njësoj si ne, e respektojmë por kemi respekt edhe për veten dhe objektivin tonë. Për të qenë disi realist, pasi 5 javët e fundit kalendari ju rezervon një malore të fortë, besoni se do t’ja dilni? Migen Mememlli: Jam i bindur që Skënderbeu do të qëndrojë.

Top Channel/ Top Arena e europianit/ Emisioni më i ri në Top Channel
11/06 20:16
Top Channel/ Sot nis kampionati Europian/ Ndeshja e parë ajo mes Italisë dhe Turqisë
11/06 20:06
Top Channel/ Rally në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06 19:56
Top Channel/ Flamurtari kampione/ Në basketbollin e femrave, vajzat vlonjate fitojnë titullin e 23
09/06 19:55
Top Channel/ Rally në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06 12:53
Top Channel/ Sot miqësorja Shqipëri-Çeki/ Më herët Shqipëria barazoi në miqësoren me Uellsin
08/06 15:44
Top Channel/ Flamurtari në kategorinë e dytë/ Dëshpërimi i ish futbollistëve për gjendjen e keqe
07/06 19:55
Top Channel/ Atletike/ Shqipëria shkëlqen në San Marino, 3 medalje ari dhe 1 bronzi!
05/06 20:36
Top Channel/ Superiorja shet emrin/ Shifra minimale cilësohet si një pikë uji
05/06 19:27
Top Channel/ Miqësorja me Uellsin/ Reja analizon kundërshtarin dhe tregon referencat e formacionit
04/06 19:54
Top Channel/ Kukësi në dorën e Pejiç/ Në mbyllje të sezonit verilindorët shkarkuan trajnerin Josa
03/06 19:58
Top Channel/ Edi Reja dirigjon himnin, Kombëtarja shqiptare e këndon në Uells
03/06 17:57
Top Channel/ Miqësoret e Kombëtares/ Cikalleshi dhe Bare i vlerësojnë në maksimum
02/06 19:59
Top Channel/ Orges Shehi në krye të Tiranës/ 11 fitoret e ekipit kanë çuar në rinovimin e kontratës
02/06 19:58
Top Channel/ Kupa e dytë brenda 24 orësh, sërish festë në Shkodër
02/06 00:46
Top Channel/ Shkodra në festë për Vllazninë. Rrugët e qytetit plot deri në orët e para të mëngjesit
01/06 15:36
Top Channel/Në pritje të ofertave/Presidenti i Vllaznisë:Ka rinovuar, kanë mbetur vetëm disa detaje
01/06 15:30
Top Channel/ Qitja shqiptare merr ftesë për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike
01/06 12:15
Top Channel/ Triumfon Vllaznia, fiton Kupën e Shqipërisë pas 13 vitesh
01/06 07:40
Top Channel/ Vllaznia “zgjon” Shkodrën! Mijëra shkodran presin ekipin në festë pas fitores
01/06 03:51