Top Channel/ Nebijaj me votuesit e njësisë 10: Votimi elektronik siguron fshehtësinë e votës!
23/04/2021 15:37

Kandidatja për deputete e PD-së, Oriela Nebijaj zhvilloi një takim me banorët e njësisë numër 10, në Tiranë, ku tha se votimi elektronik është i sigurt. “Ne do të votojmë elektronikisht. Ashtu siç do të votojë e gjithë Shqipëria në zgjedhjet e ardhshme vendore. Në ekran do të jetë e njëjta fletë votimi. Dhe ju sigurisht do të keni mundësi që përmes votës tuaj përmes numrin 9 të zgjidhni ndryshimin. Dua tju bëj të ditur se duhet të jeni të sigurt, të pashqetësuar dhe të vendosur për të shprehur vullnetin tuaj. Askush nuk ka akses, apo mundësi të lexoj këto pajisje. I bëj thirrje edhe njëherë kandidatit të Partisë Socialiste që pas 25 prillit do t'i mundësojmë pensionin politik, të ndal intimidimet dhe dezinformimin e qytetarëve të njësisë 10 mbi pajisjet elektronike dhe fshehtësinë e votës. Të jeni të bindur të dashur qytetarë që fshehtësinë e votës nuk e lexon dot as Fatmir Xhafa dhe as patronazhistët e tij”.

Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Ilir Meta do shkarkohet. Turpëron Shqipërinë
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Jo më luftë të vjetër me PD. Bashkëpunim
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Më 12 Qershor thërrasim Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e PS
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Duam edhe mandatin e katërt
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e pavlefshme
10/05 12:04
Top Channel/ Rama uron deputetët për mandatin e tretë. “Urim edhe ata që humbën”
10/05 12:03
Top Channel/ Rama: Do ta çminojmë Presidencën! Për zëvendësuesin e Metës do të konsultohemi me PD
10/05 10:59
Top News – PD-KAS zbaton urdhrat e Ramës/ Dosjet voluminoze të demokratëve për ankimim
09/05 15:48
Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05 14:52
Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50
Top Channel/ Fatjona Dhimitri, deputetja e vetme që mbron Metën në Kuvend, ja fjalimi
07/05 18:27
Top Channel/ Myslim Murrizi fjalim fshatçe për Metën. Shpërthejnë të qeshurat në Parlament
07/05 18:26
Top Channel/ “Në ëndër do na dalë Kujtim Gjuzi”, batutat në Kuvend
07/05 18:25