Top Channel/ Meta: Sakrifica e besimtarëve myslimanë të na frymëzojë për një shoqëri me solidare
13/05/2021 11:16

Besimtarët myslimanë sot festojnë ditën e parë të Fitër Bajramit, i cili për vitin e dytë festohet nën masat e pandemisë së Covid-19. Presidenti i vendit, Ilir Meta me rastin e kësaj feste zhvilloi një vizitë në KMSH, në Selinë e Kryegjyshatës Botërore Bektashiane. Në një prononcim për media, Meta ka uruar komunitetin myslimanë. “Ishte kënaqësi për të uruar sot komunitetin tonë myslimanë me rastin e festës së Fiter Bajramit, për ti uruar të gjithë besimtarët dhe gjithë qytetarët shqiptarë. Për të vlerësuar sakrificat e besimtarëve, sidomos gjatë kësaj periudhe të vështirë edhe për shkak të pandemisë, për të shprehur mirënjohje për ndihmat dhe mbështetjen që kanë dhënë për të sëmurët dhe ata që kanë qenë në vështirësi të mëdha. Njëkohësisht, për të uruar që këto sakrifica të na shërbejnë të gjithëve për të na frymëzuar për një shoqëri më solidare, më të drejtë, më njerëzore dhe më në paqe”, tha Meta. Përtej ditës së festës së sotme, Presidenti pyetet nga gazetarët për ftesën e komisionit hetimor për tu paraqitur në datën 18 maj, teksa ky i fundit nuk ka preferuar të përgjigjet, duke anashkaluar përgjigjen: “Vazhdojmë festën dhe mbarësi e gëzime të gjithëve”.

Top Channel/Prioritetet e Shqipërisë në OKB,çështjet që përballin anëtarët e Këshillit të Sigurimit
13/06 02:11
Top Channel/ Kongresi i PS, Rama tregon strategjinë. Ruçi jep dorëheqjen nga çdo funksion politik
13/06 02:09
Top Channel/ Ministrja Xhaçka voton në Asamblenë e Përgjithshme të OKB
11/06 16:50
Top News – Kongresi i jashtëzakonshëm i PS/ Balla-do vendosë piketat për mandatin e tretë
11/06 16:19
Top Channel/ A do dekretojë Meta qeverinë Rama 3? Presidenti reagon kundër Kuvendit aktual
11/06 15:17
Top Channel/ PS, Kongres për mandatin e tretë/ Balla i sigurt për bashkëpunim me PD në shtator
11/06 15:14
Top Channel/ Do e njohë vendimin e Gjykatës Kushtetuese nëse voton shkarkimin? Ja përgjigja e Metës
11/06 14:30
Top Channel/ Balla jep detaje për Asamblenë:Për socialistët është festë! Ç’pritet të miratohet nesër
11/06 12:26
Top Channel/ BE ofron 30 miliardë euro Ballkanit. Varhelyi: Në qershor vendimi për Shqipërinë
10/06 15:11
Top Channel/ Karta e gjelbër të njihet nga BE! Kërkesa e Ramës për komisionarin për zgjerimin e BE
10/06 15:10
Top Channel/ Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama pret të gjithë liderët e rajonit
10/06 12:52
Top News – Kryeministrja e Serbisë/ Brnabiç takohet me Ramën para samitit: Pa koment
10/06 12:35
Top News – Presidenti i Malit të Zi/ Milo Gjukanoviç me Ramën për Samitin Ballkanik:Pa koment
10/06 12:34
Top News – Rama takon Albin Kurtin/ Para nisjes së samitit të ballkanit: Pa koment
10/06 12:33
Top News – Rama takohet me Zaev/ Në nisje të samitit të liderve të ballkanit: Pa koment
10/06 12:32
Top Channel/ Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, me liderët e rajonit e komisioneri Varhely
10/06 12:28
Top News -Votoi për shkarkimin e presidentit/Tedi Blushi publikon foton e deputetit me euro në ballë
10/06 12:02
Top News – Samiti i liderëve të Ballkanit/ Kryeministri Rama me homologun e Bosnjë-Hercegovinës
10/06 11:31
Top News – Komisioneri i Zgjerimit Varhelyi/ Takon kryeministrin Rama para samitit
10/06 11:30
Top Channel/ Rama hap Samitin e Krerëve të BP: Shenjë e vullnetit për zbatimin e planit të BE
10/06 11:29