Top Channel/“Media online ka minuar lirinë e fjalës”, Rama: Shoqëria është përballë sfidave të mëdha
11/10/2021 12:43

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në konferencën e OSBE për Europën Juglindore ‘Gazetari në kohë krizash’, ku ka folur për lirinë e medias dhe lajmet ‘fake’, duke pranuar se nuk është njeriu i duhur për këto takime. Në fjalën e tij, Rama tha se shpifjet janë shndërruar në një problem të madh dhe se ka një nevojë të jashtëzakonshme për integritetin e medias.

Top News/ Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëshortes, AMP arreston oficerin e policisë
22/07 16:32
Top News/ Ndryshimet në ligjin e policisë / Opozita kërkon kohë, mazhoranca e shqyrton në komisione
22/07 16:14
Top News/ Tritoli ndaj motrave Nikolli. SPAK ja bashkangjit dosjes së Nuredin Dumanit
22/07 16:12
Top Channel/ 28 mijë maturantët përballë sfidës/ Duhet të bëjnë zgjedhjen për karrierën e tyre
22/07 15:45
Top News/ Dosja e 21 Janarit në SPAK. Xhaxhai i Aleks Nikës: Të pandehur edhe Berisha e Basha
22/07 15:43
Top Channel/ Vapa shtoi rastet me meningit/ Mjekët: Ka raste me infeksione në tru e cipës së zemrës
22/07 15:41
Top Channel/SPAK nis pyetjet për “21 Janarin”! Prokurorët thirrën për të dëshmuar të afërm të Nikës
22/07 15:36
Top News/ Masakër në shtëpinë e të moshuarve / Ish polici qëllon dhe të ëmën, pesë viktima në Kroaci
22/07 15:21
Top News/ Izraeli urdhëron evakuimin e Gazës / Paralajmëron ’operacion të dhunshëm’ në pjesën jugore
22/07 15:20
Top News/ Aksion mes turistëve / Policia liron plazhet e zaptuara në Karaburun
22/07 15:20
Top Channel/ Meta: Fajin e ka Basha! Kreu i PL bën përgjegjës ish ministrin për vrasjen e 21 janarit
22/07 15:16
Top Channel/ Ngjarja e rëndë në Memaliaj, dhjetëra të shoqëruar. Autorët janë ende në kërkimjarja e rene
22/07 15:12
Top News/ Kontrolle në të gjithë vendin. Në kërkim të autorëve të masakrës së Memalijt
22/07 15:03
Top News/ BE heq vizat për serbët e Kosovës/ Mund të udhëtojnë në Europë edhe me pasaporta serbe
22/07 14:59
Top News/ Fermerët protestojnë për çmimet. Korçë, policia ndërhyn dhe u vendos gjoba të majme
22/07 14:58
Top News/ PD e fundit që shkon në KQZ/ Partitë e reja ‘refuzojnë’ garën në Himarë
22/07 14:58
Top News/ Kush po e udhëheq SHBA-në??? Trump sulmon Bidenin: Të dorëhiqet si president
22/07 14:41
Top News/ Pas kuintave të tërheqjes së Bidenit…Sondazhe horror dhe staf i painformuar deri në fund
22/07 14:40
Top News/ Kosova, ‘në zemrën’ e Bidenit / Angazhim i tij ndër vite, nga Senati në Shtëpinë e Bardhë
22/07 14:40
Top Channel/ E afërmja e një prej viktimave të atentatit në Memaliaj: Kërkojmë drejtësi…
22/07 14:27