Top Channel/ Medalje për studentët ekselentës, Rama: Unë jam shkaku për vonesën e “Medaljes së Artë”
23/04/2021 14:21

Kryeministri Edi Rama ishte prezentë në ceremoninë e dhënies së “Medaljes së Artë” për nxënësit ekselencës. Në fjalën e tij Rama tha se ai ishte shkak për vonesën e dhënies së medaljeve sepse në fillim kishte thjeshtë disa certifikata, por ishte kundër tyre, duke theksuar se studentët ekselentë duhet të marrin medalje të artë. Rama: Medalja e artë është një shenjë jo e fatit, por e forcës që ju e keni brenda. Sa herë të ndjeheni se forca po ju lë, shihni medaljen dhe do jeni të sigurtë që do ju japi forcë. Jam edhe unë një shkak për vonesën se kur pash se çfarë ishte certifikata e medaljes i thash ministres kjo nuk bëhet. Medalja e artë është një xhevahir që ne nuk e bëjmë dot me diamantë e flori, por duhet të jetë e njësoj si medalja e atyre që bëhen nder i kombit, atyre që vlerësohen për karrierën dhe kanë bërë një heroizëm. Na u desh pak kohë që të përgatisim medaljet për ju.

Top Channel/ Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji rrëzoi pretendimet e opozitës për rivotim
15/06 15:05
Top Channel/ Paditë e fundit në Kolegj Zgjedhor. Sot shqyrtohet Elbasani dhe Fieri
15/06 12:31
Top News-U konfirmua si kryetar në mandatin e tretë/Basha-përpjekjet tona kundër regjimit Rama-Doshi
15/06 00:55
Top Channel/ Murrizi sulmon Krajën: Ke qenë hetues, pse trembesh nga e kaluara jote?
14/06 16:33
Top News – Meta dhe një tender 21 mln lekë/ Presidenti larg mendjen nga shkarkimi politik
14/06 16:25
Top Channel/ Manja: Drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin
14/06 16:11
Top Channel/ Ministrja Anila Denaj raporton në Kuvend
14/06 16:10
Top Channel/ Olsian Çela: Kruja, “vatër e nxehtë” për kultivimin e lëndëve narkotike
14/06 15:53
Top Channel/7 hale për macet/Kraja-Murrizit: Prokuroria s’del në rrugë të pyesë ku e bleve shtëpinë
14/06 15:52
Top Channel/ Balla: Koha kur njerëzit e drejtësisë emëroheshin nga politika ka përfunduar!
14/06 15:51
Top Channel/ Naureda Llagami paraqet në Kuvend raportin e KLGJ
14/06 15:49
Top Channel/Basha fiton mandatin e tretë në PD/Rivalët e partisë akuzojnë për “maskaradë elektorale”
14/06 15:15
Top News – Meta një tjetër goditje për Kuvendin/ Nuk dekreton ligjin për sektorin minerar
14/06 15:02
Top News – ‘Horri dhe la**rja e Bulevardit’/ Balla flet për reformën në drejtësi
14/06 14:50
Top News – ‘Non grata’ dhe procedim penal!/ Ja çfarë e pret ish-kryeministrin Berisha
14/06 13:41
Top Channel/ Basha merr mandatin e tretë! Rivalët e tij e akuzojnë për manipulim
14/06 12:55
Top News – Fjalët e Kadillit për garën në PD/ ‘Pranoj rezultatin, Luli më gjeti, nuk iki’
14/06 12:20
Top News – Deklarata e fortë e Gjuzit për Ramën/ ‘Të japë dorëheqjen, sepse nuk ka qenë…’
14/06 12:17
Top Channel/ Kadilli pranon rezultatin e fitores së Bashës: I vetmi projekt, ringritja e PD-së
14/06 11:35
Top News – Dosja nga Kuvendi në Kushtetuese/ Shkarkimi i Ilir Metës mbërrin në gjykatë
14/06 11:07