Top Channel/ Mbrojtësi Ajeti flet në prag të sfidës, superkompjuteri jep 0.8 shanse për në finale
11/06/2024 20:02

Shqipëria po përgatitet për eksperiencën e dytë në finalet e një Europiani. Kuqezinjtë ndodhen në grupin e “ferrit” së bashku me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën. Skuadra e Sylvinhos do tentojë që të bëjë surprizën e madhe, ndonëse nuk do të jetë aspak e lehtë. Kuqezinjtë në ditën e parë stërvitore në Kaizerau anë zhvilluar një seancë të thjeshtë nën pranin e 500 tifozëve shqiptarë, të cilët patën mundësinë të shihnin dhe takonin nga afër ekipin kuqezi. Ndërkohë këtë të martë seancat stërvitore kanë qenë të mbyllura pa praninë se askujt, edhe mediat janë lejuar vetëm 15 minuta të fillojnë momentin e nxemjes më pas gjithça e izoluar për pëgatitjen e ndeshjes së parë kundër Italisë me nga dy seanca në ditë. Ndërkohë në konferencën për shtyp të sotme ka qenë mbrojtësi Arlind Ajeti, për të ky është Europiani i dytë, pas Francë 2016-të.

Top News/ Sportistët më të mirë të shekullit. Sondazhi i ESPN-Dominon notari Michael Phelps
19/07 16:34
Top Channel/ Kampionati Europian i Basketbollit. Ekipet U 18 mblidhen në Elbasan
19/07 15:29
Top Channel/ Schumacher deklaroi hapur homoseksualitetin e tij, vjen reagimi i pilotëve të F1
19/07 14:38
Top News/ A do pezullohet Izraeli! FIFA shtyn marrjen e vendimit pas lojërave olimpike
19/07 14:14
Top Channel/ Kampionati Europian i Basketbollit, ekipet nga gjithë Evropa mblidhen në Elbasan
19/07 12:51
Top Channel/ Luhet sot Vllaznia-Valur/ Islandezët të frikësuar. Ndeshja nën masa të rrepta sigurie
18/07 19:59
Top News/ Afrojnë Lojërat Olimpike. Delegacionet e para mbërrijnë në kryeqytetin francez
18/07 16:29
Top News/ Afrojnë Lojërat Olimpike. Delegacionit Shqiptar i dorëzohet flamuri para nisjes
16/07 12:18
Top Channel/ Pas fitores në Euro2024, kthehen në Spanjë futbollistët! Priten me ceremoni nga mbreti
15/07 23:19
Top Channel/ One bashkon tifozët! Atmosferë fantastike në fanzone-t e mbështetura nga One Albania
15/07 19:57
Top News/ Sezoni i ri në Superiore/ Java e parë rezervon supersfidën Partizani-Vllaznja
15/07 16:01
Top Channel/ Finalja, anglezët në ankth! Kërkojnë trofe pas 58 vitesh, por Spanja i shqetëson
14/07 15:39
Top News/ Kush është gruaja e Alvaro Moratas? Nënë e katër fëmijëve..
12/07 10:44
Top Channel/ Skandali seksual në kampin e Kombëtares, prokurorja tregon nëse u lëshua urdhër arresti
10/07 21:16
Top News/ Kur Lionel Messi ‘bekonte’ Lamine Yamal, del fotoja e vitit 2007
10/07 12:03
Top Channel/ “Mbikëqyrësi abuzoi me 18-vjeçaren”, detaje rreth skandalit në kampin e Kombëtares
09/07 23:12
Top News/ Sylvinho nuk e lë stolin kuqezi. Trajneri arrin akordin për rinovimin e kontratës me FSHF
09/07 19:40
Top Channel/ ‘Supervizori i Kombëtares përdhunoi punonjësen e hotelit në Dortmund’, nisin hetimet
09/07 17:29
Top Channel/ Sylvinho do qëndrojë në Shqipëri! Trajneri brazilian: Kemi arritur marrëveshjen me FSHF
09/07 15:36
Top Channel/ Gjysëmfinalja e Euro2024, Mynihu oshëtin nga brohorimat e tifozëve spanjollë e francezë
09/07 14:30