Top Channel/ Marinarët nën akuzë/ 5 pjesëtarët e forcës detare akuzohen për arratisjen e skafistit
07/05/2021 12:20

5 efektivë të forcës detare në Vlorë kanë dalë sot para Gjykatës për tu njohur me masën e arrestit, pasi u arrestuan nën akuzë e shpërdorimit të detyrës. Bledar Bufa, Roland Cani, Ardit Alikaj, Sejfulla Beja dhe Besmir Mece dyshohen se gjatë evakuimit të personave në bordin e një mjetit lundrues në grykëderdhjen e Vjosës pak muaj më parë, kanë shpërdoruar detyrën, duke mos siguruar shoqërimin e të gjithë personave të evakuuar gjatë operacionit, duke i mundësuar arratinë drejtuesit të mjetit gomones. 5 efektivët, Bledar Bufaj komandant dhe marinarët Roland Çanaj, Ardit Alikaj, Sejfulla Bejaj dhe Besmir Meçaj u përfshinë në një aksion për shpëtimin e 55 klandestineve nga Siria, qe do shkonin drejt Italisë më 8 janar. Gjatë operacionit të shpëtimit te skafi që po fundosej iku 26-vjeçari Emiljano Likaj i cili u arrestua disa ditë më vonë, në ambientet e një lokali në zonën e Lungomares. Kanë qenë dëshmitë e vetë klandestinëve që çuan në identifikimin dhe më pas në arrestimin e tij.

TopChannel/ Përfundon samiti i G7-ës, Biden: Jashtëzakonisht produktiv
13/06 22:27
Top News – Firma e Blinken dhe 2 vjet memorandum/ Qeveria firmosi për sigurinë teknologjike 5G
13/06 20:59
Top Channel/ Demokratët votuan për kryetarin / Nis procesi i numërimit
13/06 20:58
Top Channel/ Zgjedhjet e PD.Sonte mësohet rezultat. Para mesnate do të jenë numëruar votat
13/06 20:56
Top News – PD, mbyllen qendrat e votimit/ Rezultati përfundimtar paraditen e së hënës
13/06 20:34
Top News – Biden, koha e testit në Ballkan/ SHBA-BE me një tjetër standard për serbinë
13/06 20:34
Top Channel/ Mbyllet votimi për kryetarin e PD-së. Kryeson Basha
13/06 20:25
Top Channel/ Busti i Pashko Vasës më fund ka emër, falë familjarëve të atdhetarit
13/06 20:22
Top News – Kufijtë të hapur vetëm me 3 shtete/ Ja çfarë ndodh në aeroportin ‘Nënë Tereza’
13/06 20:15
Top Channel/ I riu gjendet i mbytur në Vithkuq/ Duhet të ishte në arrest shtëpie në Lushnjë, por…
13/06 20:12
Top Channel/Javën e ardhshme lirohen të tjera masa. Brataj: Çdo gabim lidhet me shëndetin e njerëzve
13/06 20:11
Top Channel/ Dita e dytë e protestës së maturantëve, kundër testit të matematikës
13/06 20:01
Top Channel/ Mali me mbetje në Kurbin, këtij vendgrumbullimi nuk i është dhënë zgjidhje
13/06 19:53
Top News – Rama firmos me sekretarin Blinken/ Takimi pas shpalljes ‘non grata’ të berishës
13/06 19:51
Top News – Shqipëria merr frymë plotësisht/ Shumë pak infektime, asnjë viktimë nga covid
13/06 19:47
Top News – Mesazhi prekës i mjekut Tritan Kalo/ 35 ditët e fundit, që e ndajnë nga pacientët
13/06 19:45
Top Channel/ Rama takon Blinken, marrëveshje për koordinimin e teknologjisë 5G mes SHBA e Shqipërisë
13/06 19:40
Top Channel/ Demokratët votuan për kryetarin/ Rivalët e Bashës e kontestuan procesin që në nisje
13/06 19:05
Top News – 15 mashtrues me dosje nën hetim/ Zbulohet skema, si përfitohen miliona lekë
13/06 19:02
Top News – Policia i prish, privati ndërton…!4 të arrestuar në Fier, po ndërtonin lokal
13/06 19:02