Top Channel/ Manja: Drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin
14/06/2021 16:11

Kreu i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja tha në Kuvend se procesi i vetingut ka sjellë probleme ne gjykata dhe prokurori, por sepse po rithemelon sistemin. Sipas tij drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin e qytetarëve. “Procesi i vetingut probleme ne gjykata dhe prokurori. Janë edhe 400 gjyqtarë dhe prokurorë të pavetuar. Sot ne kemi në gjykatën e apelin 4 gjyqtarë në mos gaboj dhe në të tjerat kanë mbetur në detyrë nga 1 në 2 gjyqtarë. Sot kemi infrastrukturë urbane, lidhur me hartën e re gjyqësore ne si komision jemi gati të japim gjithë kontriburin tonë për të gjetur një dakordësi dhe këshilli i ministrave të hartojë hartën e re gjyqësore. Ne na takon barra ta suportojmë deri në fund këtë reformë. kjo sdo të thotë se drejtësisa e re që presin shqiptarët të ngrihet në nivelin e ligjin. Zbatimi i reformes ka probleme sepse por rithemelon sistemin. Drejtësisë së re i duhet punë të fitojë besimin.

Top Channel/“Porti i Durrësit, lavatrice parash”, Xhaferri pyetje për Ramën: Ku do zhvendoset porti?
23/07 15:34
Top Channel/ Ndahen paratë e zgjedhjeve: PS merr 56 mln lekë, PD, 33 mln lekë dhe LSI 19 mln lekë
22/07 15:11
Top Channel/ Rama-Zaev-Vuçiç, takim on line/ Biseda për forumin ekonomik që do të mbahet në Shkup
22/07 12:08
Top News – Dorëheqje pas Kuvendit të PD/Ardian Isufi shpjegon arsyet e vendimit të tij
21/07 14:30
Top News – ‘Kuvendi Kombëtar për t’u harruar’/Nishani sulmon ashpër Bashën dhe vendimet e marra
19/07 14:52
Top Channel/ Ristani e Harxhi jashtë këshillit/ 300 emrat e forumit më të lartë të PD
18/07 19:30
Top News – Emrat e rinj të Këshillit Kombëtar/Sulmuan Bashën, përjashtohen Harxhi dhe Ristani
18/07 16:26
Top Channel/ Këshilli i ri kombëtar i PD, gjatë natës janë numëruar votat e delegatëve
18/07 12:45
Top News – ‘Basha kuvendon me metodën e strucit’/Arben Ristani sulmon ashpër kryedemokratin
18/07 11:56
Top News – Mblidhet Kuvendi Kombëtar i PD-së/ Propozimet e Bashës sjellin ndryshim në statut
17/07 15:48
Top Channel/ Basha: Do rikthehemi në Parlament! Betejat do vazhdojnë me çdo mjet
17/07 15:02
Top Channel/ Basha: Opozitë pa kompromis! Sot vendoset rruga që do ndjekë PD
17/07 12:29
Top Channel/ Basha: Opozitë pa kompromis/ Kreu i PD: Ndodhi vjedhja më e madhe e zgjedhjeve
17/07 12:08
Top Channel/ Abazoviç ka një porosi pas takimit me Bashën: Mos krijoni tensione!
16/07 17:31
Top Channel/ PD mbledh kuvendin kombëtar. Basha do tregojë rrugën që do të ecë partia demokratike
16/07 15:19
Top Channel/ Debate për analizën e humbjes. Kryesia e PD miraton dokumentin e 25 prillit
16/07 12:58
Top Channel/ PD do të mbledhë kuvendin kombëtar. Nesër do të ndryshohet dhe statuti i partisë
16/07 12:56
Top Channel/Debate për analizën e humbjes, PD miraton dokumentin e 25 prillit, ndryshimet në statut
16/07 02:09
Top Channel/ Rama: Do ndërtojmë rrjet antikorrupsion në të gjithë shërbimin publik!
15/07 12:18
Top Channel/ Rama për negociatat: Vafshin në djall! S’ka më përgatitje për dasmën e tretë
14/07 16:42