Top Channel/ Mali i Zi miraton masat e reja, pasaportë Covid-i për të hyrë në bare e restorante
31/07/2021 11:31

Qeveria e Malit të Zi ka miratuar masa të reja kundër koronavirusit, të cilat do të jenë në fuqi deri më 20 gusht. Hyrja në brendësi të restoranteve, si dhe klubeve të natës dhe disko, lejohet me të paktën një nga katër provat e mëposhtme, që personi është plotësisht i vaksinuar ose ka marrë dozën e parë, ka një test negativ PCR jo më i vjetër se 72 orë, dëshmi se ka kapërcyer Covid 19, dëshmi e një testi të shpejtë të antigjenit negativ, jo më të vjetër se 48 orë. “Një nga këto kushte duhet të zotërohet nga të gjithë punonjësit në industrinë e hotelerisë”, tha drejtori i Institutit të Shëndetit Publik të Malit të Zi, Igor Galiq.

Top News – Dita e ‘Unitetit Serb’ / Festa e re nxit shqetësime në gjithë Ballkanin
16/09 12:48
Top News – Erdhën pak ditë më parë / Fillon largimi i afganëve nga Kosova
16/09 12:39
Top News – Ndihma për vendet e Ballkanit / BE e kushtëzon me sundimin e ligjit
16/09 12:15
Top News-Me 29 kg kanabis në çantë/ Arrestohen 3 shqiptarë në Greqi
15/09 22:03
Top News – BE njeh certifikatën e vaksinimit të Shqipërisë/ Të vaksinuarit të lëvizin lirshëm
15/09 20:19
Top News – Alarm për një valë të re në Greqi/ Ekspertët- mund të infektohen 50,000 nxënës
15/09 20:19
Top News – Më shumë investimet në Ballkan / Von Der Leyen: Investime në të ardhmen e BE-së
15/09 12:56
Top News – 30 viktima në Maqedoninë e Veriut/Vijojnë të jenë të larta shifrat nga Covid 19
14/09 23:04
Top News – Kurti i thotë ‘jo’ Merkelit dhe Ramës/Nuk do t’i bashkohemi ‘Ballkanit të Hapur’
14/09 20:45
Top Channel/Greqia do ndalë refugjatët,kryeministri grek:Do të shkatërroj rrjetet e kontrabandistëve
13/09 15:34
Top News-Angela Merkel dhe trashëgimia në Ballkan/A do vazhdojë procesi i Berlinit pas ikjes së saj?
13/09 14:55
Top News – Rusia ‘fushatë’ kundër Kosovës / Ekspertët: Ka ashpërsuar angazhimin kundër shtetësisë
13/09 12:11
Top News – Masa të reja në Kosovë / Shtyhet shkolla, kufizohen eventet e funeralet…
13/09 11:55
Top News – Plani ambicioz ekonomik i Greqisë / Ulje taksash dhe 600 euro për të rinjtë që punojnë
12/09 15:40
Top Channel/ Greqia ul taksat. Kryeministri shpall masat ekonomike lehtësuese
12/09 11:50
Top News – Abdixhiku-Zgjedhjet nuk shtyhen / ‘IKSHKP po kthehet në instrument të pushtetit’
11/09 19:49
Top News – Shpërthimi në spitalin e Tetovës/ Dyshime për sigurinë e objekteve të tjera
11/09 19:49
Top News – Marshim solidariteti në Tetovë/ Nderohen viktimat që humbën jetën në spital
11/09 16:18
Top News – Greqia ‘ndëshkon’ të pavaksinuarit / Tamponë për të shkuar në punë, shkolla e restorante
11/09 13:31
Top Channel/ Protesta në Greqi për vaksinat/ Punonjësit e shëndetësisë kundër vaksinimit me detyrim
11/09 12:10