Top Channel/ Kthehen 27 të mbijetuarit e aksidentit/ Mbërritën nga Kroacia në mbrëmje në Prishtinë
28/07/2021 11:58

Ishin këto fjalët e vetme që Lindita Zeka nga Gjakova i mori nga vajza e saj, Ilda, mëngjesin e kobshëm të së dielës. Tri ditë pas, ajo po pret me padurim pranë aeroportit ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, për ta takuar vajzën, që ishte martuar në Gjermani para katër muajsh. Përveç Ildës nga Kroacia arritën edhe 20 qytetarë të tjerë, ndërsa katër u kthyen në Gjermani, për vazhdim të trajtimit.

Top Channel/ Lista Serbe nis “sulmin”: Të ndërpritet dialogu Kosovë-Serbi!
27/05 14:42
Top News – ‘Skënderbeu ishte serb’ / Mbështetësit e Vuçiç provokojnë nga Beogradi
27/05 14:21
Top News-‘Shpërthen’ veriu, Vuçiç ‘nis’ ushtrinë/Helikopterë të KFOR dhe policia e Kosovës në Zveçan
26/05 15:02
Top News – ‘Ndizet alarmi’ në veri të Kosovës / ’Po na pushtojnë!’ Serbët mblidhen para komunave
26/05 14:21
Top News – Vuçiç: ’Hijenat’ duan kokën time / Jep sot dorëheqjen, mbledh mbështetësit në Beograd
26/05 13:23
Top News – Kapet trafikanti shqiptar në Greqi/ Ju zbuluan 12kg heroinë, arrestohet dhe e dashura
25/05 22:36
Top News – ‘U zyrtarizua pushtimi’ / Serbia reagon pas betimit të kryetarëve në Veri
25/05 18:59
Top News – Nga Kosova, në këmbë drejt Beogradit/ Për protestën e Vuçiçit, autobusë falas dhe presion
25/05 10:01
Top News – Greqia dekreton kryeministrin e përkohshëm, do drejtojë vendin deri më 25 qershor
24/05 18:39
Top News – 1 qershori ‘gracka’ që ka paralajmëruar Lista SRPSKA: Do të mbrohemi me te gjitha mjetet
23/05 19:50
Top Channel/ Greqi, askush nuk krijon qeverinë, edhe Tsipras heq dorë. Pas 1 muaji zgjedhje të reja
23/05 19:21
Top News – BE paralajmëron Serbinë: Ose me ne, ose me Rusinë / Ballkani ‘zbarkon’ në Bruksel
23/05 10:32
Top News – Nacionalisti turk mbështet Erdoganin në balotazh, kishte dalë i treti në zgjedhje
22/05 22:53
Top News – Senatorët amerikanë takojnë Kurtin, i kërkojnë marrëveshjen me Serbinë
22/05 19:56
Top News – Greqia reagon ‘vakët’ / Pas vendimit të GJKKO që la Belerin në burg
22/05 18:28
Top News – Prag tragjedie në Itali/ Shqiptari godet me thikë gruan, arrestohet i gjakosur
22/05 17:39
Top News – ‘Jugosllavët e së ardhmes…’ / Rikthehen në Serbi për të sfiduar nacionalizmin
22/05 12:37
Top News – Kosova, Serbia, Bosnja dhe Rusia…/Ministrat e BE-së diskutojnë për Ballkanin Perëndimor
22/05 10:58
Top News – Asociacioni është një detyrim / Escobar: Duhet të shërojmë konfliktin e ngrirë
22/05 10:05
Top News – Mitsotakis ngjyros me blu Greqinë / Fitoi bindshëm, por pse thirri sërish zgjedhje
22/05 09:49