Top Channel/ Kapiteni amerikan: Pashë me sy e mi sesi UFO-t dëmtuan armët atomike në bazën tonë!
17/10/2021 10:02

Kur një UFO gjigand dëmton armët bërthamore nën vëzhgimin e kapitenit të forcave ajrore amerikane Robert Salas, ky i fundit besoi se njërëzimit poi përcillej një mesazh. Por pavarësisht se raportoi atë që pa, ai dhe komandanti i tij u detyruan menjëherë të nënshkruanin një zotim se nuk do të flisnin kurrë për atë cfarë ndodhi atë ditë, në njërin prej takimeve më befasuese në historinë e jashtëtokësorëve. Kapiteni Salas pretendon se incidenti i çuditshëm u zhvillua në 24 Mars 1967, në Bazën e Forcave Ajrore Malmstrom në Montana, SHBA, gjatë kohës kur ai ishte mbiqkyrësi në detyrë i një strukture të fshehtë të kontrollit të lëshimit nëntokësor. Duke folur për The Sun, Salas u shpreh se “ishte përgjegjës për dhjetë raketa bërthamore në kohën kur një UFO erdhi dhe fluturoi mbi objekt. “ Unë isha nëntokë, i mbyllur në një kapsulë betony. Më raportuan rojet për situatën e pazakontë; gjithcka u fik, sistemet ranë, të dhjetë raketat tona nukleare Minuteman u dëmtuan dhe kjo ishte praktikisht e pamundur, pasi ato kishin të gjithë kontroll të pavarur. Një sulm i tillë, sipas Salas, nënkuptonte qartë një nivel sofistikimi që i kapërcejnë aftësitë njerëzore dhe ishte vepër e alienëve.

Top Channel/ Kapet shuma rekord $10 milionë para të thata drogash nga zyrtarët në Panama
04/12 22:26
Top Channel/ Mijëra njerëz bllokojnë autostradën në Serbi kundër planeve të minierës
04/12 22:25
Top Channel/ Drejtuesi i fabrikës linçohet nga turma pas akuzave të blasfemisë në Pakistan
04/12 22:24
Top Channel/ Rezidentët në panik prej resë masive të vullkanit në Indonezi
04/12 22:23
Top Channel/ Europa, një shtet i vetëm si SHBA! Zbulohet plani gjerman për një shtet federal
04/12 19:58
Top News- Del plani i luftës / Si do ta pushtojë Rusia-Ukrainën dhe çdo bëjë Europa?
04/12 19:21
Top News – Izolim për të pavaksinuarit/Protestuesit ’pushtojnë’ Vjenën
04/12 19:11
Top News – 35 mln dollarë për një ditë pune / Habit George Clooney: E refuzova, nuk ia vlente!
04/12 17:44
Top News- Një asteroid i rrezikshëm/Hyn në Atmosferën e Tokës, çfarë thotë NASA
04/12 17:42
Top News – Bllokohen nga stuhia e borës / Klientët dhe personeli, ‘pizhama party’ në supermarket
04/12 17:31
Top News – Kometa më e shndritshme e vitit / Leonard po i afrohet tokës, si mund ta shohim
04/12 17:18
Top News – Helikopterë Apache dhe Black Hawks / Ushtria amerikane ’zbarkon’ në Greqi
04/12 17:01
Top News – Dronë spiunë mbi Detin e Zi / Rrezikojnë avionin e pasagjerëve, ndryshon lartësi
04/12 16:58
Top News – Erdogan zemëron Putinin / Dronët turq po përdoren në Ukrainën lindore
04/12 16:55
Top Channel/Djali i Biden, plane me Serbinë për investime: dalin emailet!
04/12 15:59
Top News- Simptomat e papritura/Çfarë shkakton varianti Omicron tek të infektuarit
04/12 15:50
Top News-50 zyrtarë non grata/Çfarë po përgatit SHBA për Ballkanin në janar?!
04/12 15:29
Top Channel/ SHBA “i vë fshesën” 50 politikanëve në Ballkan, ISI: “Goditja” tani shpejt!
04/12 15:27
Top News- Rrezik lufte në Ukrainë/Konfirmohet takimi urgjent mes Biden dhe Putin
04/12 15:25
Top News – BE, mision diplomatik në Kabul / Macron konfirmon: Po punojmë për hapjen!
04/12 15:23