Top Channel/ Java e 28-të e Superligës: Tirana pret Kukësin dhe Partizani, Kastriotin
16/04/2021 15:36

Java e 28-të e Superligës do të fillojë me një superndeshje të kampionatit shqiptar, siç është ajo mes Tiranës dhe Kukësin dhe përballja e Partizanit me Kastriotin. Megjithatë e gjithë vëmendja është te sfida e drejtpërdrejtë mes verilindorëve dhe kryeqytetasve, të cilët veç garës së kampionatit kanë edhe një sfidë me njëri-tjetrin. Ndërkohë që Partizani duket ta ketë më të lehtë të paktën në letër përballjen e kësaj jave me Kastriotin i cili prej javësh nuk po arrin të marrë një fitore, e fundit për ta daton më 3 mars përball Skënderbeut. Megjithatë, trajneri Daja kërkon që skuadra e tij të ketë një përqendrim maksimal edhe për këtë takim. Kemi dy fitore dhe një humbje në fillim të kampionatit me Kastriotin. Ndeshjet nuk janë të lehta dhe po shikoja golat e shënuar dhe të pësuar dhe Kastrioti në pesëshen e fundit ka gola më pak të shënuar se të tjerët. Ne duhet të mos e ulim dozën e motivimit. Ndërkohë që të dielën do të zhvillohen 3 sfidat e tjera Apollonia-Vllaznia, Skënderbeu-Teuta dhe Laçi-Bylis. Të gjitha ndeshjet e kategorisë superiore do të keni mundësi t’i ndiqni drejtpërdrejtë dhe ekskluzivisht në Digitalb.

Top Channel/ Skënderbeu pret Partizanin/ Korçarët shpresojnë që të qëndrojnë në kategorinë superiore
07/05 15:30
Top Channel/ “Partizani i barabartë me ne”, trajneri i Skënderbeut: Do të qëndrojnë në Superiore
05/05 15:32
Top Channel/ Partizani merr kreu, ndalet në barazim Vllaznia-Teuta, Laçi mund Kukësin
04/05 02:31
Top News – Vllaznia pret Teutën/ Për Brdaric, sfida, hap në rrugën drejt titullit
03/05 11:47
Top Channel/ Sezoni tjetër me tifozë në stadium! Shulku Vllazninë si skuadrën më të bukur
01/05 16:09
Top Channel/ Teuta shpallet fituese e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj
30/04 11:02
Top Channel/ Reja kërkon një mesfushor, ka disa kandidatë nga Kosova dhe Maqedonia
21/04 20:25
Top Channel/ Fitojnë Vllaznia dhe Laçi, kthejnë renditjen e klasifikimit si më parë
19/04 12:39
Top News – Kampionati i futbollit amator/ Përfunndon edicioni i tetë, ndahen çmimet
18/04 20:44
Top Channel/ KOKSH, në krye Fidel Ylli/ Zgjidhet presidenti i ri i komitetit olimpik shqiptar
17/04 20:08
Top Channel/ Partizani merr kreun/ Mund Kastriotin 3-1. Kukësi – Tirana 2-2
17/04 20:06
Top Channel/ Java e 28-të e Superligës: Tirana pret Kukësin dhe Partizani, Kastriotin
16/04 15:36
Top Channel/ Skënderbeu-Vllaznia në finale/ Dy skuadrat që do të përballen për Kupën e Shqipërisë
14/04 20:05
Teuta merr kreun e superiores/ Vllaznia ndalet në Laç, Kukësi fitore pas 2 muajsh
10/04 19:57
Braziliani i kombëtares/ 15 vjeçari i rritur në Shqipëri, premton shumë për ekipin kuq e zi
10/04 19:55
Vllaznia-Laçi, supersfida e javës/ Superiorja rikthehet me ndeshjet më të rëndësishme
09/04 15:44
Medalje bronxi në europian/ Evangjeli Veli, e vetmja garuese nga Shqipëria
05/04 19:59
Tirana ‘Manita’ Apolonisë/ Skënderbeu befason Kukësin, e mposht 1-0
04/04 20:17
Teuta merr kreun/ Mund Laçin 1-0. Vllaznia-Partizani ndalen në 0-0
03/04 19:57
Vllaznia do ndeshet me Partizanin/ Të shtunën përballet Teuta me Laçin
02/04 19:57