Top Channel/ I kishte 600 mijë dollarë borxh, ekzekutimi dramatik-kapet duke fshirë gjurmët
11/09/2021 18:16

Momenti kur një gangster britanik përpiqet të mbulojë gjurmët pas ekzekutimit të dy personave të cilëve u kishte borxh gati 600 mijë dollarë, është filmuar nga kamerat e sigurisë, duke ia lehtësuar shumë punën policisë. Will Henry, 31 vjec, vëllai i aktorit Matt Henry, dhe 29 vjecariBrian McIntosh, u gjetën të vrarë në një automjet tip Range Rover. Pamjet filmike treguan sesi Jonathan Houseman i qëlloi për vdekje të dy burrat nga sedilja e pasme e pastaj, 10 minuta pas vrasjes, u filmua në një garazhin e një qendre tregtare duke hequr rrobat e gjakosura e duke e spërkatur veten me një lëng pastrues, në përpjekje për të humbur gjurmët. Rrobat më vonë i dogji, por detektivët që gjetën viktimat, nuk e patën të vështirë ta identifikonin ekzekutorin e tyre falë filmime, ekzistencën e të cilave ai nuk e dinte. Mësohet se Henryt dhe McIntoshit, vrasësi u detyrohej shumën e madhe për shkak të disa punëve që kishin bërë për të, por nuk ishin paguar dhe kjo i zemeroi shumë. Gjatë seancës gjyqësore, Houseman u përpoqë të hiqte përgjegjësinë nga vetja me pretendimin se një person i katërt kishte shtënë mbi dy të rinjtë, por gjykatësi nuk e besoi e tha se ai po e shpikte këtë individ nga i cili nuk ka asnjë gjurmë, vetëm që të shpëtojë nga dënimi.

Top News-Britani, rritet numri i viktimave / Rekord vdekjesh nga Covid 19 që prej marsit
19/10 23:04
Top Channel/ Një zhytës amator gjen një shpatë 900-vjeçare në brigjet e Izraelit
19/10 22:14
Top Channel/ Polonia akuzon BE për ‘shantazh’ ndaj të drejtave kombëtare
19/10 20:33
Top Channel/ Mali Kilimanxharo, një nga akullnajat e çmuara të kontinentit Afrikan
19/10 20:33
Top Channel/ Policia qëllon me gaz lotsjellës, pompa uji ndaj protestuesve të varfërisë në Kili
19/10 20:31
Top News – Zhduket vajza 4 vjeçare /Australi, ishte me prindërit në kamping
19/10 17:56
Top News – Ja si do të ‘pushtojmë Ukrainën’/Rusia në stërvitje, 40 luftanije dhe 30 avionë ushtarakë
19/10 17:40
Top Channel/ Lista Serbe nis shantazhet: Pa Asociacion, nuk do të ketë as institucione në Kosovë!
19/10 17:20
Top Channel/ Habit shkencëtari i Harvardit: “Universi ynë është krijuar në laborator”!
19/10 17:19
Top News – Dënim nëse ofendon presidentin / Turqisë i kërkohet ndryshimi i ligjit
19/10 16:06
Top News – Park ekstrem lojërash / Arabi Saudite, frymëzim nga nafta…
19/10 16:04
Top News – Ngjarje makabër në Itali / ’Muros’ nënën e vdekur për të marrë pensionin
19/10 16:03
Top Channel/Kapet jahti me 5.2 tonë kokainë: 200 mln euro, ngarkesa më e madhe prej vitesh!
19/10 15:40
Top Channel/ Rusia inskenon pushtimin e Ukrainës, Shtetet e Bashkuara: “Kievi na ka ne”!
19/10 15:40
Top News – Sulmi me hark dhe shtizë… / Norvegji, viktimat ishin qëlluar me thikë
19/10 15:27
Top News – Nuk ishte raketë hipersonike…! / Kina përegënjeshtron: Testuam një raketë hapësinore
19/10 15:26
Top News – ‘BE po na bën shantazh’ / Kryeministri polak: Nuk do të ketë ‘Polexit’
19/10 14:52
Top News- Alarm nga shkencëtarët/Varianti i ri Delta+ më ngjitësi që nga fillimi i pandemisë
19/10 14:50
Top Channel/ Kapet jahti me 5.2 tonë kokainë: 200 mln euro, ngarkesa më e madhe prej vitesh!
19/10 14:16
Top Channel/ Turqia “luftë me të gjithë”, thërret ambasadorët e 10 vendeve perëndimore!
19/10 14:00