Top Channel/ Hashashi, kapen 14 persona. Aksioni në Mat kundër kultivimit të drogës
28/01/2022 15:59

Operacioni antidrogë i koduar "KEPI I VOZAJVE" vuri në pranga 14 persona të një grupi kriminal që prodhonin e shisnin lëndë narkotike në zonën e Matit. Pikërisht personi që kishte si detyrë të kontrollonte territorin për të mos lejuar veprimtari të jashtëligjshme, kryeplaku i fshatit Lam i Madh në Dibër, Gëzim Koleci, organizoi sëbashku me dy djemtë e tij e të afërm të tjerë një grup kriminal për kultivimin e kanabisit. Nga hetimet e kryera ka rezultuar se organizotar i kësaj veprimtarie është shtetasi Gëzim Koleci, i cili ka mbajtur dhe detyrën e kryetarit të fshatit Lam i Madh ku nëpërmjet personave të lartëpërmendur, me të cilët ka lidhje familjare dhe fisnore, organizonte punën për kultivimin e lëndëve narkotike, përpunimin e saj dhe më pas gjetjen e tregut për shitje, të cilën e siguronte nëpërmjet djemve të tij shtetasve Vilson dhe Gestian Koleci, të identifikuar edhe si transportues të saj. Personat e arrestuar akuzohen për kultivim të bimëve narkotike, prodhim dhe shitje, mbajtje të armëve shpërthyese dhe municione. Disa prej këtyre armëve janë sekuestruar sëbashku me 13 telefona celular që përdoreshin nga të arrestuarit.

Top Channel/ “Dhuratat” greke/ Dendias, të hënën në Tiranë për marrëveshje të reja Shqipëri-Greqi
21/05 15:16
Top Channel/ Shqipëria armatoset me raketa/ Qeveria konfirmon blerjen e raketa “Javelin“për ushtrinë
21/05 15:09
Top News-Shtetrrethim, apo jo në Tiranë në 25 Maj! / Policia, me supermasa për tifozeritë në stadium
21/05 14:31
Top Channel/ Finalja e Conference League, Drejtori i Policisë së Shtetit: Mos përhapim panik
21/05 14:23
Top News – 1400 libra muzikorë nga 55 kompozitorë / Mbërrijnë në Shqipëri, dhuratë nga Gjermania
21/05 14:02
Top Channel/ Gjyqi për Nuredin Dumanin/ Masa e arrestit ju dha ndërsa ndodhej I shtruar në spital
21/05 12:51
Top Channel/ Siguria e finales, policia po harton masat. Rrugët do bllokohen, edhe hyrja në Tiranë
21/05 12:49
Top Channel/ Porti i ri i mallrave/ Prezantohet ideja e projektit që lidh Durrësin me Prishtinën
21/05 12:34
Top News-Vidhnin automjete me çelsa të klonuar/Grupi kriminal i shiste në Fushë Krujë e Mamurras
21/05 12:14
Top Channel/ Transport emigrantësh me “Range Rover”, bie në pranga 32-vjeçari
21/05 11:21
Top Channel/Bënin kërdinë me çelësa të klonuar, cilët janë tre skifterët, ranë në prangat e policisë
21/05 11:19
Top News-Milionat e tifozëve të huaj në Tiranë/Forcohet leku në prag të finales së Conference League
21/05 11:00
Top News-Makina luksoze me 6 emigrantë/Arrestohet 32-vjeçari, i transportonte kundrejt fitimit
21/05 10:51
Top Channel/ Veliaj: Në 25 dilni pa makinë/ Kryebashkiaku tregon aktivitetet për ditën e finales
21/05 09:58
Top Channel/ Tre të “fortë” izolohen në 41 biss/ Viktor Ymeri dhe vëllezërit Klemend dhe Eldi Çala
21/05 09:42
Top News-A u dekonspirua ‘Plumbi i Artë’ / Nisin hetimet për policët që njoftuan kriminelët
20/05 21:53
Top News-3 koka krimi në regjimin e fortë të burgut/Manja firmos urdhrin që i izolon për një vit
20/05 20:08
Top Channel/ Aksident me vdekje në Fier, trupi përfundon në kanalin anash rrugës
20/05 20:08
Top Channel/ Dita e jetimëve/ Historia e meritës e rritur jetime
20/05 20:00
Top Channel/ Lija e majmunit/ Ja shenjat. Të mbrojtur më shumë të vaksinuarit nga lija
20/05 19:59