Top Channel/ Gazetarët protestë sensibilizuese për aksidentet:Kanë vrarë më shumë se çdo krim tjetër
09/05/2022 19:16

Gazetarët e televizioneve të ndryshme, kanë organizuar një protestë sensibilizuese ditën e sotme në Tiranë, në kuadër të aksidenteve rrugore që po zhvillohen çdo ditë në vend e po i marrin jetën shumë personave, ku më i fundit ishte i ditës së djeshme tek ‘Rruga e Kavajës’ fatmirësisht pa viktima. Gazetarja e Top Channel Anila Hoxha, ka marrë pjesë në këtë protestë ku është shprehur se media nuk ka vetëm rol informues por edhe sensibilizues prandaj i bën thirrje të gjithë drejtuesve të automjeteve të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor. Në një përmbledhje për vitin e kaluar, në vitin 2021 numërohen gjithsej 1.376 aksidente rrugore nga 1.234 aksidente të ndodhura në vitin 2020, duke u rritur me 11,5 %. Në vitin 2021, numri i të aksidentuarve është 1.860 persona nga 1.598 persona në vitin 2020. Në vitin 2021, numri i të vdekurve nga aksidentet rrugore është 197 persona nga 181 persona të vdekur në vitin 2020

Top News – Thirrje ekstremiste para xhamisë “Dine Hoxha”/Imami Kalaja jep sqarime në prokurori
01/07 13:40
Top News – Enkelejda Hoxhës i hiqet statusi i magjistratit/ KPA lë të pandryshuar vendimin e KLGJ
01/07 13:37
Top News – Gjobë për bizneset pa kasat e reja/Digjet afati i fiskalizimit, tatimet zbresin në terren
01/07 13:15
Top News – Alibeaj flet në emër të PD e opozitës/ Paralajmëron betejë në çdo front kundër kanabisit
01/07 13:14
Top News – Demokratët i kërkojnë llogari ministrit/ Harta gjyqësore, ‘mollë sherri’ mes politikanëve
01/07 13:12
Top Channel/ Vjen i nxehti afrikan, në fundjavë temperaturat 40 gradë
01/07 12:53
Top Channel/ “Të hiqen vizat”! Kosovë, Të rinjtë protestojnë para zyrës së BE
01/07 12:51
Top Channel/ Qytetarët enden dyerve të gjykatave në Elbasan, vijon greva e avokatëve kundër mbylljes
01/07 12:49
Top Channel/ Tritol biznesit në Shëngjin, banorët të trembur nga zhurma njoftojnë policinë
01/07 12:48
Top Channel/ Gati ligji për legalizimin e kanabisit! Përcaktohen rregullat për prodhuesit
01/07 12:21
Top News -Afati i fundit për qeset plastike/Gjoba të majme për subjektet që do vijojnë t’i tregtojnë
01/07 12:12
Top News – Alarm i kuq për inflacionin dhe borxhin /Ibrahimaj e prerë – Asnjë ndryshim në taksim
01/07 12:10
Top News – Shqipëria në krizë për mjekë/Shoqata e infermierëve-Po mbahemi me pensionistë
01/07 11:30
Top News – Ulet çmimi i naftës, benzinës dhe gazit/Bordi i transparencës, katër vendime brenda javës
01/07 10:59
Top News – Kambistë pa lincencën përkatëse/Dy të arrestuar, një nën hetim, u sekuestrohen paratë
01/07 10:52
Top News – ‘Hidhet në erë’ servisi i makinave në Lezhë/Shpërthimi i tretë me tritol brenda 4 ditëve
01/07 10:34
Edicioni Informativ 01 Korrik 2022, Ora 09:00 | Lajmet nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
01/07 10:33
Top News – Hidhet ne erë biznesi në Lezhë/Shpërthimi i tritolit dëgjohet në të gjithë zonën
01/07 10:20
Top Channel/ I vendoset tritol gjatë natës biznesit në Shëngjin, xhamat bëhen “copash”
01/07 09:41
Top News- Shqiptari ‘ngre në këmbë’ karabinierët/ Plagosi me pistoletë 3 persona dhe u arratis
30/06 22:56