Top Channel/ Fushata në Malin e Zi / “Forumi shqiptar” kërkon votat në Plavë dhe Guci
06/06/2023 19:53

“Forumi Shqiptar” dhe drejtuesi Nik Gjeloshaj, kanë zhvilluar takimin e radhës elektoral në komunën shqiptare të Plavës e Gucisë. Gjeloshaj u kujtoi banorëve, se vitin e kaluar koalicioni “Forumi Shqiptar” u bë pjesë e qeverisë duke marrë drejtorinë e Investimeve Kapitale, dhe brenda kësaj periudhe, për herë të parë në historinë e shtetit malazez, janë investuar 20 milionë euro në trevat ku ka shqiptarë. Në periudhën nga gushti i vitit 2022 e deri më sot janë nënshkruar gjithsej 34 kontrata në vlerë prej 20.040.164,11 € për komunat e Plavës, Gucisë, Ulqinit dhe Tuzit, ndër të cilat për komunën e Gucisë janë nënshkruar 9 kontrata në vlerë prej 2.255.974,47 €, për komunën e Plavës 17 kontrata në vlerë prej 5.256.290,66 €, për komunën e Ulqinit 4 kontrata në vlerë 2.157.898,98€ (shpronësimi për bulevardin 1.008.010,00€), për komunën e Tuzit 4 kontrata në vlerë prej 10.370.000,00€. Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi do të zhvillohen ditën e dielë, ku koalicioni “ Forumi Shqiptar” synon të përfaqësohet me sa me shume deputetë shqiptar në parlamentin malazez.

Top News – NATO nis ‘kavalerinë’ në Kosovë / Stoltenberg miraton trupa shtesë pas tensioneve në veri
29/09 15:10
Top News – ‘Toka është e sëmurë…!’ Stuhia Daniel kaloi, por grekët druajnë pasojat
29/09 15:10
Top News – Radoiçiç e pranon-Isha në Banjskë / ‘Afrim Bunjaku u vra gabimisht, Vuçiç nuk dinte gjë’
29/09 15:00
Top News – Vila e Radoiçiçit në Veri të Kosovës, ‘një Pablo Escobar i rajonit’
29/09 14:26
Top News – Lideri i ri i Syrizës merr ‘pushime’ /Do të kryejë shërbimin ushtarak, kthehet pas 1 viti
29/09 12:26
Top News- Kush është Milan Radoiçiç / Bosi i Veriut dhe ‘lidhja’ me politikën në Beograd e Prishtinë
29/09 12:12
Top News – BE ‘e shkarkuar’, Kosova do SHBA-në/Uashingtoni të marrë në duar dialogun e asociacionin
29/09 11:10
Top News – Policia bastis restorantin e gruas së Radoiçiç / Kontrolle në pronat dhe vilat në veri
29/09 11:02
Top Channel/ EULEX-i hedh poshtë akuzat e Vuçiç lidhur me sulmin në Banjskë: Kemi qenë në kontakt
28/09 22:50
Top News – SHBA po heton sulmin në Veri / Paralajmërohen pasoja për Serbinë dhe Aleksandër Vuçiç
28/09 14:15
Top News – Arsenali i armëve në manastirin serb… / Wesley Clark: Problemi më i madh për sigurinë
28/09 13:53
Top Channel/ Gjuetia e Radoicicit, Petkovic: Nuk është në spitalin ushtarak të Beogradit!
28/09 12:21
Top News – Policia speciale ‘rrethon’ veriun / Rritet prania pas sulmit terrorist në Banjskë
28/09 10:28
Top Channel/ Merr fund polemika, Vuçiç: Radojiçiç është në Serbi, sulmi nuk ishte panifikuar
27/09 22:56
Top News – Asociacioni i komunave serbe / Osmani: Të bashkepunojmë me SHBA
27/09 22:50
Top Channel/ Stano për sulmin në veri: Do të marrim vendim pasi të përfundojë hetimi
27/09 18:23
Top News – Kamionët u zunë pritë/ Pamje të urës ku u vra Afrim Bunjaku
27/09 15:38
Top News- Agjenti i BIA-s serbe u vra në manastir / Truprojë e Aleksandër Vulin, aleatit të Vuçiç
27/09 15:33
Top News – Thirrje në BE: Të dënohet Serbia…nëse provohet lidhja me sulmet në Banjskë
27/09 14:18
Top News – ‘Rihapet’ Banjska, banorët të tmerruar: ’Nuk dimë çfarë ka ndodhur, dikush të na tregojë’
27/09 13:54