Top Channel/ FSHF, tre kandidatë në garë/ Armand Duka, Dritan Shakohoxha dhe Sulejman Starova
11/02/2022 19:56

Shpallen kandidatët për president të federatës shqiptare të futbollit, zgjedhje që do të mbahen në datën 2 mars. Kandidatë në gare janë presidenti aktual armand duka, gazetari sportiv dritan shakohoxha dhe Trajneri sulejman starova. armand duka është në krye të federatës shqiptarë të futbollit prej vitit 2002 për disa mandate rresht. Në këtë garë ai ka përballë gazetarin dhe komentatorin e mirenjohur sportive dritan shakohoxha me një karrierë të spikatur në botën e sportit. Për disa vite ai ka drejtuar Supersport në Digitalb dhe ka komentuar ndeshjet me të rëndësishme të futvbollit shqiptar dhe garave ndërkombëtare. Ai shpall kandidaturën e tij me një synim për të zhvilluar futbollin dhe talented duke e nisur nga fëmijët. kandidati tjetër është sulejman satrova. një emër i njohur për futbllin shqiptar. I cili jetën e tij e ka lidhur prej shumë vitësh me klubin e Partizanit. Ai ka mbajtur për shumë vite postin e drejtorit sportive të partizanit dhe të trajnerit. suljeman starova është dhe opinionist futbolli.

Top News -Klubet shqiptare në Evropë/FSHF-‘Air Albania Stadium’ e ‘Elbasan Arena’ në gjendje të mirë
28/06 16:35
Top News – Kukësi forcon mesfushën/ Nënshkruan për 3 sezone me Arbër Bashën
28/06 11:11
Top News – Në Lojërat Mesdhetare/ Hajdari e Abakarov fitoret e para në mundje
28/06 10:33
Top Channel/ Lojrat Olimpike dhe tërmet. Ekipi shqiptar shkon në Algjeri, provojnë lëkundjen e tokës
27/06 16:28
Top News – Ronaldo ‘i kundërpërgjigjet’ Messit/ Portugezi, sportisti më i kërkuar në internet
26/06 15:43
Top News – Haaland kërkon shtëpi/ Norvegjezi synon vilën e Pogba me vlerë 3 mln paund
26/06 15:43
Top News – Hapen Lojërat Mesdhetare/ Delegacioni shqiptar me 29 sportisë bën paradën e tij
26/06 15:19
Top News – Harry Maguire feston dasmën/ Mbrojtësi, ceremoni romantike me Fern Haëkins
26/06 14:31
Top News-Asambleja Botërore e Peshëngritjes/Tërhiqet Pirro Dhima, kush u zgjodh kreu i Federatës
25/06 21:11
Top Channel/Pirro Dhima,kthehet në Tiranë garon për zgjedhjet në Federatën Botërore të Peshëngritjes
25/06 15:36
Top Channel/ Zgjedhjet e Federatës së Peshëngritjes, Federata botërore mblidhet në Tiranë
25/06 12:52
Top News- U transferua te Vllaznia/ Kristijan Vulaj-Gjithnjë kam dëshiruar të vij këtu
24/06 15:00
Top News – Nga Muhammad Ali, tek Maradona/ Objektet përkujtimore sportive dalin në ankand
24/06 13:48
Top Channel/ Kongresi Botëror i Peshëngritjes mbahet në Tiranë/ U pranua nga të gjitha Federatat
23/06 16:19
Top News-Këngë e valle në Turqi/Futbollistët e Tiranës ‘ndryshojnë profesion’
23/06 12:08
Top News – Nga Messi, te Ballack/ Lëvizjet Më Të Shtrenjta Të Lojtarëve Me Parametra Zero
22/06 12:29
Top News -Partizani e Vllaznia, lëvizjet e radhës/Sjellin në radhët e tyre Atanaskoskin e Vulajn
22/06 12:25
Top News – West Ham e ka seriozisht/Gati të ofrojë 30 mln paund përArmando Brojën
21/06 12:49
Top News – Largime dhe Afrime në Superiore/Adili largohet nga Vllaznia, Egnatia merr Hysenin
21/06 12:21
Top News – Dy lëvizje në merkato/ Partizani siguron shërbimin e Rexhepit dhe Ndrecës
21/06 11:41