Top Channel/ Enciklopedia shqiptare/ Mblidhet redaksia e përbashkët Shqipëri-Kosovë
16/01/2023 19:57

Akademia e Shkencave mbajti mbledhjen e parë ttë redaksisë qendrore të projektit shkencor ndërqeveritar dhe ndërakademik “Enciklopedia shqiptare” . Kjo është faza e dytë e projektit pas dy vitesh që kanë kaluar në mbledhjen e dokumentacionit dhe të dhënave përkatëse. Në enciklopedi do të përfshihen 24 fusha, albanologjim shkencë, histori, gjuhë etj. Gjithashtu u propozua që të zenë vend termat e ushtrisë dhe enciklopedisë.

Top Channel/ Shfaqjet në teatrin eksperimental/ Kalendari i ngjeshur i prodhimeve artistike
21/03 15:31
Top Channel/ Piktorja pa penela/ Adela Osmani merr pjesë edhe në World Art Dubai 2023
20/03 19:57
Top Channel/ Vendi i legjendave! Pse tërheq vizitorë “Mekami i Baba Mustafait” në Fier
19/03 16:12
Top Channel / Karnavalet në Gjirokastër, paradë me maska dhe muzikë
19/03 13:08
Top Channel/ Përkujtohet lufta e Mashkullorës! 115 vjetori i betejës së çetës së Çerçiz Topullit
19/03 12:46
Top News – Haxhi Dalipi, shpirti modern i Labërisë/ Koncert në 80-vjetorin e mjeshtrit të muzikës
18/03 16:46
Top Channel/ Big Brother Vip në teatër/ Shfaqja në teatrin Migjeni me aktorët e humorit shkodran
18/03 12:47
Top Channel/ Ndarja e çmimeve Oscar! “Everything Everywhere All At Onc”e rrëmben 7 trofe
13/03 17:12
Top Channel / Kishat e Libofshës, 15 objektet fetare që u ruajtën nga besimtarët
12/03 12:32
Top Channel/ “Një mungesë e gjatë”! Luan Rama sjell romanin me historinë nga Lufta e Parë Botërore
10/03 19:55
Top Channel/ Ekspozitë për Guri Madhin/ Punimet nisin nga viti 1937 deri në vitin 1988
09/03 19:56
Top Channel/ Ekspozita e deteve/ U paraqitën punime të epokës së Homerit dhe Odises
09/03 12:55
Top Channel/ Fitues të Comunita Europea!Baritoni Artur Vera dhe Sopranoja Suada Gjergji, më të mirët
07/03 15:39
Top Channel/ Teatri, “bashkim kombëtar”, shfaqje të përbashkëta me Kosovën që prej 8 Marsit
06/03 15:29
Top Channel/ Opereta “Karnavalet” rikthehet në Korçë pas 45 vjetësh
05/03 12:35
Top Channel/ Usta Bexheti, mjeshtri i floririt! Ndër duarartët e fundit në Vlorë
05/03 12:33
Top Channel/ Tuneli i Luftës së Ftohtë, mes pikave më të vizituara vitin e kaluar
05/03 12:30
Top Channel/ “Visit Shkodra”! Gjimnazistët hapin webiste me informacione për turistët
05/03 12:29
Top Channel/ “Certifikata e martesës”, komedia në skenën e teatrit ArTurbina
03/03 15:32
Top Channel/ Përvjetori i Besëlidhjes së Lezhës, aktivitete dhe propozime për festë kombëtare
02/03 15:35