Top Channel/ Emërimet në SPAK/ Kraja kërkon mbledhjen urgjente të KLP për Shehun dhe Gjokajn
28/05/2022 19:47

Kryeprokurori i SPAK , Arben Kraja ka kerkuar me urgjence mbledhjen e Keshillit te Larte te Prokurorise dhe marrjen e nje vendimi prej tyre per te vendosur se cfare do ndodhe me 2 prokuroret e posacem Alfred Shehu dhe Elvin Gokaj , karriera e te cileve u kthye ne nje ceshtje gjyqesore nga padia e prokurores Sonila Muhametaj ne gjykaten e apelit administrativ. Kjo e fundit vendosi qe Klp te kryeje edhe njehere pikezimin e tre konkurrenteve duke vendosur nje standart te ri mbi qasjen e Keshillit. Ne vendimin e gjykates qe eshte i formes se prere dhe qe ende nuk eshte zbatuar urdherohet anullimi i perzjedhjes se Shehut dhe Gokaj ne Spak dhe per pasoje kthimi dhe njehere i ketyre dy emrave per tu vleresuar perballe prokurores Sonila Muhametaj. gjykata vleresoi se nuk mund ta kryeje ajo pikezimin mbasi nuk mund te marre rolin e KLP , por theksoi sipas burimeve se keshilli nuk ishte transparent , se mori kater vendime te ngutshme brenda dates 13 dhjetor qe sollen skualifikimin e padrejte me 3 pike te Muhametaj. Ne kete pike gjykata konstaton se keshilli nuk ndoqi te njejtin standart si Klgj qe gjate pikezimit te gjyqtareve te posacem , la pese dite afat ne rast kundershtimesh.

Top Channel/ Zjarret në pyje! Zjarrfikësit në Tiranë shtojnë edhe tre stacione të reja
25/06 12:25
Top Chanel/Edhe psikologët po ikin! Urdhri i psikologëve kishte 1900 anëtarë, vetëm 1200 janë aktivë
25/06 12:24
Top Channel/Projekti për lumin Lana, bashkia: Preken 244 objekte, askush nuk do mbetet pa mbështetje
25/06 12:20
Top News – Rrëfimi i një agjenteje sekrete të SHISH /Nga rekrutimi tek informacionet ‘top secret’
25/06 11:56
Top News – Para emigrantësh apo trafikantësh …!/Amnistia fiskale, hartohet ligji i ri nga qeveria
25/06 11:08
Top News-Si u rekrutua zyrtari nga një vend jo mik/Premtimet që iu bënë, deri në shkollimin e djalit
24/06 23:12
Top News- Sa të rrezikuar jemi nga terrorizmi/ Raporti i SHISH tregon se kur duhet të shqetësohemi
24/06 22:54
Top Channel/ Anija islandeze kap balenë me flatër për herë të parë në katër vjet
24/06 22:33
Top News-Për të vizituar Europën duhet të paguash/Vendimi i ri i BE që hyn në fuqi së shpejti
24/06 22:25
Top News-Rrugët e drogës dhe kriminaliteti/Raporti i SHISH e sheh situatën ndryshe
24/06 22:25
Top News-Nxënëse apo gangsterë!/Policia gjen armë e drogë në shkollat e Ferizajt
24/06 20:34
Edicioni Informativ 24 Qershor 2022, Ora 19:00 | Lajmet nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
24/06 20:05
Top News-Vetëm 4 maturantë morën notën 10/Publikohen rezultatet e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë
24/06 19:51
Top Channel/ Reforma në Drejtësi/ Përfaqësuesit e SHBA dhe BE: Po jep rezultate
24/06 19:45
Top Channel/ Bullgaria heq veton/ Por BE nuk jep vendim. Macron: Hap para, por jo fitore
24/06 19:33
Top News – Heqja e vetos Bullgare, reagon politika/ Rama i atribuon meritat opozitës bullgare
24/06 16:38
Top Channel/ Vala e të nxehtit, temperaturat më të larta në Shkodër, Elbasan, Berat e Gjirokastër
24/06 15:49
Top News – Asnjë femër, si foto në lekun shqiptar/Si përzgjidhen dhe prodhohen kartmonedhat ?
24/06 15:48
Top News -Dekorohet pas vdekjes Huyeda el Saied/Presidenti Meta i akordon titullin ‘Mjeshër i madh’
24/06 15:25
Top News – Përplasjet kushtetuese për deputetët/Kush janë të akuzuarit për bizneset familjare
24/06 15:25