Top Channel/ Dorëzohen banesat për të pastrehët, u ndërtuan falë nismës së gazetarit, Marin Mema
28/10/2021 19:47

Pas shtëpive të dorëzuara në Likesh, Shijak, Tapizë e Bubq në bashkëpunim me organizatën “Albanian Roots”, gazetari Marin Mema vijon inagurimin e shtëpive të reja për familjet e prekura nga tërmeti në krah të një tjetër shoqatë të njohur. Në bashkëpunim me shoqatën që mban emrin e heroit të UÇK “Sali Çekaj” e njohur për kontributin e saj të madh në çështjet humanitare, projektet janë shtrirë sërisht në fshatin Bubq. Marini : Ka qenë një proces i vështirë, i gjatë, por që vazhdon duke patur në themel punën dhe transparencën. Pa punë e transparencë asgjë nuk ecën siç duhet pëpara. Të gjitha shtëpitë e reja kanë patur një kosto nga 3,3 në 3,8 milionë lekë në bazë të sipërfaqes duke përfshire edhe mobilimin e tyre të plotë.

Top Channel/ Kujdes, ka gurë! Në rrugën Elbasan-Qafë Thanë, dherat bien për shkak të reshjeve
29/11 15:59
Top Channel/ Gurët bien mbi shtëpi! Torrovicë, rruga dhe banesat janë të rrezikuara gjatë shirave
29/11 15:51
Top Channel/ Deti kthen mbetjet urbane! Dalin në plazhin e Lungomares, bashkia i pastroi më pas
29/11 15:49
Top Channel/ Festë edhe me mot të keq. Në Durrës, pezullohen lundrimet e anijeve të vogla
29/11 15:45
Top Channel/ Dëbora bllokon Thethin! Në zonat e thella janë shumë turistë që nuk mund të kthehen
29/11 15:43
Top Channel/ Pasardhësi i Isa Boletinit! I vetmi që ka zgjedhur të mos largohet nga Mitrovica
29/11 15:21
Top Channel/ Hapet “rruga e Arbrit” Tiranë-Peshkopi, udhëtimi për vetëm një orë
29/11 15:17
Top Channel/ Nostalgjiku i Enver Hoxhës në PS! Mesazhi i Bujar Çelës shkakton debate, reagon PD
29/11 15:14
Top Channel/ Urimi me diktatorin Hoxha, Alibeaj: Të merren masa
29/11 14:44
Top News – Kolona e makinave me flamujt kuqezi, udhëtimi i parë në Rrugën e Arbrit
29/11 14:05
Top News-Durrës, det i trazuar dhe me dallgë/ Tragetet nga Italia mbërrijnë pa probleme
29/11 13:51
Top Channel/ Thethi nën pushtetin e dëborës. Momenti kur furgoni bllokohet në mes të rrugës
29/11 13:46
Top Channel/ Festë në Dibër! Hapet provizorisht Rruga e Arbrit, e kalueshme që sot!
29/11 13:25
Top News-Kursimet e shqiptarëve në banka/Nuk ka më pasiguri për shkak të pandemisë
29/11 13:14
Top Channel/ Moti i keq, erdhi dimri. Priten reshje dëbore, shiu dhe temperatura të ulëta
29/11 13:02
Top Channel/ Kujdes! Ka gurë në rrugë. Elbasan-Qafë Thanë, rënia e gurëve për shkak të reshjeve
29/11 13:01
Top Channel/ Mot i keq edhe në Durrës,për shkak të stuhisë në det pezullohen lundrimet
29/11 12:57
Top Channel/ Reshje shiu në Lezhë, për shkak të shiut ka edhe rënie gurësh
29/11 12:55
Top Channel/ Dëbora bllokon Thethin. Mbetën të bllokuar edhe turistë
29/11 12:54
Top Channel/ Vlorë, përmbytje nga shiu. Ujërat pushtuan rrugët në disa lagje
29/11 12:52