Top Channel/ Çmimi i naftës/ Lufta në Ukrainë po jep ndikime në të gjitha tregjet
14/03/2022 19:54

Një luftë kudo në botë, sipas perceptimit të tregjeve ndërkombëtare është luftë në çdo vend. Në këtë mënyrë shpërthimi i luftës në Ukrainë sipas ekspertëve menjëherë i çon tregjet në panik, ndërsa çmimet absurde nuk po kursejnë asnjë vend. Në Amerikë çmimi i një galloni nafte arriti në nivelin rekord të 6 dollarëve, në Britani në rekordin e mbi 1.7 paundëve. Këto vende janë prekur edhe pse Amerika importon vetëm 2% naftë dhe gaz rus, ndërsa Anglia vetëm 6% sipas BBC, nivele gati të papërfillshme.

Top Channel/ Moti përgjysmoi prodhimin/ Fermerët po ndjejnë pasojat. Këtë vit më pak patate vendi
10/06 19:53
Top News – ‘Super’ leku fiton terren / Euro në të tjera nivele minimale historike
09/06 21:11
Top News – Blini grurin shqiptar / Udhëzimi i bujqësisë për kompanitë e miellit
08/06 18:10
Top News – Inflacioni rikthehet në rritje/ Në maj, kontributin kryesor e dha shtrenjtimi i ushqimeve
08/06 16:46
Top Channel/ Inflacioni përgjysmohet/ Zbret në 4.7 përqind. Shkak ulja e çmimeve, forcimi i lekut
08/06 15:29
Top News – Rriten edhe kostot e prodhimi / INSTAT – Çmimet e importit u rritën lehtë
07/06 13:25
Top News – Shfuqizohet bordi i naftës, Ibrahimaj-Tregjet e karburanteve janë stabilizuar
07/06 13:09
Top Channel/ Fermerët “u shtuan” në 2022/ Skema e rimbursimit të naftës i nxiti të regjistrohen
06/06 19:44
Top News – Euro vijon rënien e lirë / Bie afër 107 lekë, humb 10 për qind të vlerës në një vit
06/06 17:43
Top Channel/ Rriten eksportet/ Thatësira në Spanjë dhe Holandë drejton kërkesën nga Shqipëria
03/06 19:42
Top Channel/ Rritja e energjisë, Konfindustria kundërshton çdo nismë për shtrenjtim
03/06 15:15
Top Channel/ Euro zbret në 108.37 lekë! Zhvlerësimi ul çmimet, inflacionin e bën më të lira kreditë
02/06 19:40
Top Channel/ Pagat e rritura të administratës/Shtesat që nga 1 prilli do të merren brenda pak ditësh
01/06 19:45
Top Channel/ Zvogëlohen kursimet në banka/ Ulet ritmi i dhënies së kredive. Kriza po pengon pagesat
31/05 19:35
Top Channel/Euro zbret nën 110 lekë/Banka qendrore: Ndërhyrje për ristrukturimin e kredive në valutë
31/05 19:32
Top Channel/ KLSH gjen 811 mln euro shkelje! Ulet me 10 herë dëmi ekonomik që duhet kthyer në buxhet
30/05 19:33
Top Channel/ Çmimet e larta/ Autoriteti i Konkurencës raporton në Kuvend
29/05 19:46
Top Channel/Lufta shtoi parcelat me grurë! Këtë vit pritet më shumë prodhim, por mungon magazinimi
27/05 19:42
Top News- Zgjerim rajonal i ofertës turistike/ Dhoma e Tregtisë bashkon operatorët shqiptarë e grekë
27/05 16:26
Top News – Ambicia për bursën shqiptare / Institucionet janë optimiste: Rrit stabilitetin ekonomik
27/05 16:23