Top Channel/ Çerekfinalet e Kupës/ Vllaznia mund Flamurtarin në Vlorë, Laçi barazon me Egnatian
26/01/2022 19:17

Faza çerekfinale e Kupës së Shqipërisë ngre siparin këtë të mërkurë me dy sfida: Flamurtari-Vllaznia dhe Egnatia-Laçi. Takim interesant në Vlorë mes dy emrave të traditës së futbollit shqiptar, përfundon në favor të skuadrës shkodrane me shifrat 1-2 duke i shkaktuar humbjen e parë vlonajtëve të drejtuar nga Dritan Resuli. Në mesin e pjesës së parë Latifin shërbeu për Mustedanagiç, i cili brenda zone, me shumë qetësi e dërgoi topin në fundin e rrjetës, duke i dhënë avantazhin skuadrës shkodrane. Pjesa e dytë kishte të njëjtën panoramë me fraksionin e parë. Për t‘i dhënë qetësinë skuadrës shkodrane mendoi sërish Zinedin Mustedanagiç. Boshnjaku mori një top nga e majta dhe nga brenda zone goditi saktë, duke shënuar golin e dytë personal dhe të pestin në këtë edicion në Kupën e Shqipërisë.

Top News – Zbulohet restoranti, ku do darkojë Ceferin dhe Rama, prezent dhe FrancescoTotti
24/05 20:36
Top Channel/ Darka para finales, ja ku do të mblidhen Ceferini, Totti, Rama e Veliaj
24/05 20:24
Top Channel/ Italianët mblidhen tek amfiteatri/ Sot edhe nesër pritet të mbërrijnë tifozë të Romës
24/05 19:51
Top Channel/ Holandezët nisin festën/ Tifozët e Feyenoord kanë marrë edhe DJ me vete
24/05 19:50
Top Channel/ Finalja, festa ka nisur/ Rrugët e kryeqytetit janë të mbushura me tifozët e dy ekipeve
24/05 19:49
Top Channel/ Finalja e Conference League/ Mbërrijnë në Tiranë ekipet e Romës dhe të Feyenoord
24/05 19:38
Top News – Ultrasit e Romës ‘pushtojnë’ zonën e ish-bllokut, mbahen nën kontroll nga Policia
24/05 19:26
Top News – Jo vetëm Conference League / Kryeqyteti do të festojë dhe titullin e Tiranës
24/05 18:46
Top News-E pabesueshme në Rinas dhe Durrës / Mbipopullim me tifozë të Romës dhe Feyenoord
24/05 18:44
Top News-Në pritje të duelit në fushë/ Roma e Feyenoord prezantojnë dhomat e zhveshjes
24/05 18:01
Top News-Roma prek ‘tokën’ shqiptare/Verdhekuqtë ndjejnë tapetin e ‘Air Albania Stadium’
24/05 17:54
Top News-Roma ‘e blinduar’ me polici/nga Rinasi zbarkon në ‘Air Albania Stadium’
24/05 17:29
Top Channel/ Plot me birra në tavolinë! Tifozët holandezë “zaptojnë” bar-kafetë e Tiranës
24/05 14:27
Top News-Vjen trofeu i Conference League/Ekspozohet në sheshin ‘Skënderbej’
24/05 12:17
Top Channel/ Mbërrin kupa e finales së UEFA Conference Ligue, ekspozohet në sheshin “Skënderbej”
24/05 11:39
Top News- Të enjten mbyllet Superiorja/ Zona Evropiane, e vetmja pa verdikte zyrtare
23/05 13:48
Top News-Mbërrin autobusi i Romës në Durrës/Shqipëria në pritje të finales së Conference League
23/05 13:45
Top Channel/Kupa e botës në Tiranë,trofeu që po shëtit në të gjithë botën ekspozohet në kryeministri
22/05 20:08
‘Top News-‘Tirana, një Romë e vogël/ Kryeministri Rama pret finalen e Conference League
22/05 15:37
Top Channel/ Futbollisti brazilian Ronaldinho viziton Tunizinë për promovimin e turizmit
21/05 22:45